Jose Hernandez pracoval kedysi na farme a nenavštevoval kvalitnú školu, no dnes je z neho astronaut. Je živým dôkazom toho, že sny sa plnia len sa ich netreba vzdávať. Jose odkazuje, aby sa nikto nebál snívať vo veľkom. Tento chlapík sa narodil v Kalifornii, no žil na striedačku tam i v Mexiku. Keďže je rodený Francúz, dlho neovládal ani anglický jazyk, všetko, čo mal, bola odvaha a cieľ.

Foto od Facebook

Kedysi pracoval na poliach a zbieral z nich úrodu. Jedného dňa sa však rozhodol, že si splní svoj cieľ a už v roku 2009 vyletel do vesmíru. „Pendloval som medzi Kaliforniou a Mexikom a v škole som sa uberal matematickou cestou,“ povedal cieľavedomý muž. Mal šťastie, že mal plnú podporu otca, a tak spolu rozvrhli plán, ktorý mu mal pomôcť stať sa astronautom. Prvým cieľom bolo kvalitné vzdelanie.

Bola to dlhá cesta, ktorá nebola ľahká. Joseov otec síce povedal, že nikdy svojim deťom neprikazoval, aby mali urobené školy, ale syna to tam ťahalo a bol za to rád. Chlapík napokon vyštudoval počítačové inžinierstvo na Pacifickej univerzite. Cesta do NASA však vôbec nebola jednoduchá. „NASA ma odmietla, nie raz ani nie dvakrát, odmietli ma 11-krát. Vybrali ma až na 12. pokus,“ povedal Jose.

Foto od Facebook

Chlapík strávil na obežnej dráhe 14 dní, obehol okolo Zeme 217-krát a prešiel takmer 9 miliónov kilometrov. „Je to jazda, ktorú vám môže závidieť aj Disneyland,“ dodal s úsmevom astronaut. Nuž a tento jeho príbeh zaujal aj samotný Netflix, ktorý sa teraz chystá sfilmovať neuveriteľné cestu Joseho, pričom majú už aj názov filmu, ktorý znie „A million miles away“ a mal by sa začať natáčať v roku 2022.

Zdroj

Avatar
Ahojte, volám sa Zuzana, keďže ešte študujem na vysokej škole, presnejšie na fakulte verejnej správy, tak mám aj dostatok voľného času. Ten venujem najmä vám - čitateľom a to tým, že sa vám snažím prinášať tie najzaujímavejšie a najaktuálnejšie informácie z celého sveta, ale aj z domova. Okrem písania mi môj voľný čas zaberá motorka, mám rada šport, šoférovanie a ako každá žena milujem nakupovanie.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.