Na Maldivách konajú a už od 1. júna tohto roka budú v krajine zakázané plasty na jedno použitie a nebude ich málo. V novembri minulého roka predložil návrh Ibrahim Solih s tým, že všetky jednorázové plasty do roku 2023 zakážu a v júni začne platiť prvá etapa návrhu.

Foto od Pixabay

Počiatočná vlna zakázajúca plasty dáva právo prezidentovi krajiny právomoci schvaľovať alebo zakazovať dovoz dovoz konkrétnych vecí. Od 1. júna zakážu plastové slamky, taniere, príbory, menšie tašky, kávové poháre, vatové tyčinky, PET fľaše do 500 ml i obedové boxy.

V ďalšom kroku zakážu používať plastové nákupné tašky, väčšie toaletné fľaše a tiež PET fľaše do jedného litra. Tento druhý krok by mal začať platiť do decembra budúceho roka. Krajina sa pokúša zlepšiť ekologickú situáciu a ide tak príkladom aj ostatným.

 

Zdroj

Avatar
Ahojte, volám sa Zuzana, keďže ešte študujem na vysokej škole, presnejšie na fakulte verejnej správy, tak mám aj dostatok voľného času. Ten venujem najmä vám - čitateľom a to tým, že sa vám snažím prinášať tie najzaujímavejšie a najaktuálnejšie informácie z celého sveta, ale aj z domova. Okrem písania mi môj voľný čas zaberá motorka, mám rada šport, šoférovanie a ako každá žena milujem nakupovanie.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.