Viete aké to je plniť si sny? Ak nie, tak príbeh tejto dievčiny z USA vás môže inšpirovať k tomu, aby ste si išli za svojim cieľom. Quaneshu Burks vychovávali jej starí rodičia a počas niekoľkých rokov pracovala v McDonald’s, aby pomohla uživiť svoju rodinu. Nikdy sa však nesťažovala a brala to aj ako príležitosť zlepšiť sa v športe.

Quanesha vždy vynikala v športe a na strednej škole si uvedomila, že vďaka tomu má šancu získať štipendium na vysokej škole. Spočiatku uvažovala nad tým, či sa bude venovať basketbalu alebo atletike, no ukázalo sa, že ma skvelé predpoklady byť úspešnou v atletike. Napokon získala štipendium a jej kroky smerovali na vysokú školu v Alabame. 

Ešte počas strednej školy hviezdila a v roku 2015 vyhrala kanadsko-americké majstrovstvá v skoku do diaľky. V roku 2018 však prišlo sklamanie, keďže Quanesha skončila na halových majstrovstvách sveta štvrtá. O rok neskôr zomrel jej starý otec, ktorý ju vychovával, pričom k tomu došlo len týždeň pred americkým šampionátom. Šikovná žena sa však dostala späť do formy, no Covid-19 opäť zabrzdil jej ambície. 

Foto od Wikimedia

Trénovala ďalej až kým ju zranenie nevyradilo na tri mesiace. „Mala som pocit, že je po všetkom. Lekár nevedel či sa stihnem včas vrátiť do súťažného kolotoča. Vtedy som si spomenula aj na časy, kedy som pracovala v McDonald’s a vždy som sa sústredila na cieľ,“ povedala dievčina. Ani vtedy sa nevzdala a pokračovala v úsilí dostať sa na olympiádu. A vyplatilo sa, pretože vo veku 25 rokoch splnila limit a s osobným maximom 6,96 metra v skoku do diaľky sa prebojovala do Tokia. „Je to požehnanie zastupovať moju malú komunitu. Je mi cťou, že tam budem a som zároveň hrdá na všetkých olympionikov,“ povedala. 

Nie je taká známa ako jej kolegyne, no tvrdí: „Nie som tak na očiach a mám pocit, že ma ľudia ešte stále prehliadajú. Je to však v poriadku. Jednoducho viem, že všetko začína sebadôverou a všetko čím som sa stala je vďaka môjmu mysleniu a odhodlaniu. Moja dlhá cesta sa začala tým, že malé dievča pracovalo v McDonald’s a dnes som tu,“ dodala Quanesha.

Zdroj

Avatar
Ahojte, volám sa Zuzana, keďže ešte študujem na vysokej škole, presnejšie na fakulte verejnej správy, tak mám aj dostatok voľného času. Ten venujem najmä vám - čitateľom a to tým, že sa vám snažím prinášať tie najzaujímavejšie a najaktuálnejšie informácie z celého sveta, ale aj z domova. Okrem písania mi môj voľný čas zaberá motorka, mám rada šport, šoférovanie a ako každá žena milujem nakupovanie.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.