Prípad ako z filmu. Svet obletela správa, že sa podarilo zachrániť 3 ľudí z opusteného bahamského ostrova. Skupina ľudí prežila 33 dní iba vďaka kokosovým orechom. Dvaja muži a jedna žena z Kuby doplávali na neobývaný ostrov potom, čo sa ich čln zničil v drsných vodách a nemali inú možnosť zachrániť sa.

Zachránili ich tak, že mávanie vlajkou si všimla americká pobrežná stráž pri rutinnej hliadke, čo bolo obrovským šťastím. Posádka helikoptéry im zabezpečila jedlo, vodu a vysielačku prostredníctvom ktorej komunikovali, kým neprišiel záchranný vrtuľník. „Zbadali sme ich vďaka vlastnoručne vyrobenej vlajky a veľkému krížu. Boli veľmi dlho v týchto ťažkých podmienkach a ich šťastie, že sme ich našli, bolo obrovské,“ povedal pilot helikoptéry.

Zaujímavý je tiež fakt, že trojicu síce našli 8. februára, ale z ostrova ich previezli až na druhý deň kvôli zlému počasiu. Poručík Justin Dougherty uviedol, že je šokovaný z toho, ako dlho tam táto trojica prežila, a pritom bola aj po viac ako mesiaci v dobrom zdravotnom stave. „Bolo to neuveriteľné. Neviem ako to dokázali. Bol som naozaj ohromený, že prežili a boli v takej dobrej kondícii,“ povedal Justin.

Všetkých zachránených ihneď transportovali do nemocnice. Okrem toho, že boli unavení a dehydratovaní, boli zdravotne v poriadku. Sean Connet, dôstojník veliteľskej služby v siedmom obvode pobrežnej stráže vo vyhlásení uviedol toto: „Vďaka naším helikoptéram, ktoré vykonávajú rutinnú hliadku, sme dokázali spozorovať ľudí v núdzi a úspešne ich zachrániť“.

Zdroj

Foto: Facebook

Avatar
Ahojte, volám sa Zuzana, keďže ešte študujem na vysokej škole, presnejšie na fakulte verejnej správy, tak mám aj dostatok voľného času. Ten venujem najmä vám - čitateľom a to tým, že sa vám snažím prinášať tie najzaujímavejšie a najaktuálnejšie informácie z celého sveta, ale aj z domova. Okrem písania mi môj voľný čas zaberá motorka, mám rada šport, šoférovanie a ako každá žena milujem nakupovanie.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.