67-ročný chlapík si kvôli krádeži dvoch košieľ mal odsedieť 23-ročný test, no pustili ho o tri roky skôr. Príbeh, ktorý je bizarný, ale skutočne sa stal. Guy Frank ukradol odevy z mužského oddelenia obchodu Saks Fifth Avenue ešte v roku 2000.

Kradol v dobe, kedy bol údajne závislý na heroíne a potreboval peniaze na drogy. To, čo potom nasledovalo si však možno len ťažko predstaviť. Zatkli ho a za krádež tovaru v hodnote približne 500 dolárov dostal mimoriadne tvrdý trest v podobe 23 rokoch odňatia slobody.

Rozhodnutie súdu však bolo také tvrdé aj preto, že Frank bol od roku 1975 zadržaný celkom 36-krát za krádež a prechovávanie kokaínu. A práve pre tento fakt ho súd odsúdil na 23 rokov podmienečne. Týmto tvrdým trestom sa však začali zaoberať obhajcovia Franka a niekoľkokrát sa odvolali, pretože to považovali za veľmi prísny trest.

Ľudia, ktorí sa snažili o zníženie trestu argumentovali aj tým, že v čase odsúdenia išlo o trestný čin, no ten sa v roku 2010 zmenil na priestupok. V ich stanovisku sa uvádza: „Tento neadekvátny trest dostal aj napriek tomu, že nikdy nepredstavoval pre nikoho hrozbu a navyše kradol iba v malom množstve. Tento prípad ukazuje ako neprimerane sú trestaní chudobní ľudia čiernej pleti. Je ťažké veriť, žeby beloch dostal za rovnaký čin takýto trest“.

Počas pobytu navyše prišiel o matku, dvoch bratov, syna aj manželku. Teraz sa tento 67-ročný muž podľa vlastných slov bude snažiť pomáhať iným ľuďom s podobnými ťažkosťami.

 

Zdroj

Avatar
Ahojte, volám sa Zuzana, keďže ešte študujem na vysokej škole, presnejšie na fakulte verejnej správy, tak mám aj dostatok voľného času. Ten venujem najmä vám - čitateľom a to tým, že sa vám snažím prinášať tie najzaujímavejšie a najaktuálnejšie informácie z celého sveta, ale aj z domova. Okrem písania mi môj voľný čas zaberá motorka, mám rada šport, šoférovanie a ako každá žena milujem nakupovanie.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.