Brexit photo
Foto: dullhunk

Ak by väčšina britského obyvateľstva mala vyššie vzdelanie, Spojené Kráľovstvo by bolo naďalej súčastou Európskej Únie. To zistila najnovšia štúdia Univerziti v Leincestri .  Ak by čo i len o 3% viac Britov išlo študovať univerzitu Brexit by sa nestal.

Výsukmníci chceli zistiť prečo ľudia hlasovali tak ako hlasovali. Pozerali pritom na mnoho iných faktorov z ktorých sa najviac rozhodujúcim ukázalo práve vzdelanie.  Vzdelanie bolo viac rozhodujúcim faktorom ako pohlavie, vek, počet imigrantov v danej oblasti alebo priemerná mzda.  Menej dôležitým faktorom bolo pohlavie a vek hlasujúceho a najmenej dôležitým sa ukázal príjem a počet prisťahovalcov v jeho trvalom bydlisku .

7% ľudí sa rovnako v prieskume zhodlo, že by tentokrát svoj názor zmenili a odchod z EU už nepovažujú za dobré rozhodnutie.

 

zdroj

Avatar
Zaujímavý Svet - každý deň pre vás hľadáme zaujímavý obsah z rôznych oblastí od vedy 21. storočia po históriu. Zaujímame sa aj o zdravie a domácnosť. Pri našich článkoch používame overené zdroje a pri zdravotníckych témach dávame dôraz na vedecké štúdie.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.