Lietanie buď ľudia milujú alebo nenávidia. Vo všeobecnosti však platí, že lietadlá ako vynález sú úžasné a výrazne zjednodušujú život miliónov ľudí každý deň. Už od úsvitu ľudstva sa človek pozeral na oblohu s nádejou, že sa raz pripojí k vtákom, nehovorte, že vy nie. A podarilo sa, síce nie doslovne, ale predsa.

Na nočnú oblohu vzlietlo 800 pestrofarebných bezpilotných lietadiel (dronov), aby vytvorili zaujímavé obrazce na oblohe. Účastníci letového dohovoru v Nanchangu mali skvelú šancu byť svedkami toho, aké úchvatné dokáže byť letectvo. Za týmto veľkolepým výkonom robotov bolo koordinované úsilie osláviť letectvo v Číne tým, že predstavili na nočnej oblohe rôzne druhy lietadiel, ktoré sú dnes k dispozícii. Formácie robotov nadobudli tvar všetkého možného, od osobných dopravných lietadiel cez vojenské helikoptéry, bojové lietadlá až po vrtuľové historické lietadlá zo starej školy.

Jednou z najpozoruhodnejších častí predstavenia bolo lietadlo, ktoré osvetlilo nočnú oblohu modrou farbou s rytmickým červeným svetlom, ktoré pulzovalo spredu dozadu pre lepší efekt. Cieľom celého tohto projektu je podporiť rast leteckého priemyslu v Nanchangu a naliehať na väčšie investície v danom priemysle. Technológia dronov v posledných rokoch dosť pokročila. Spoločnosti a fanúšikovia experimentujú s rôznymi technikami.

Pozrite si aj toto video:

 

Zdroj

Foto: Boredpanda

 

Avatar
Ahojte, volám sa Zuzana, keďže ešte študujem na vysokej škole, presnejšie na fakulte verejnej správy, tak mám aj dostatok voľného času. Ten venujem najmä vám - čitateľom a to tým, že sa vám snažím prinášať tie najzaujímavejšie a najaktuálnejšie informácie z celého sveta, ale aj z domova. Okrem písania mi môj voľný čas zaberá motorka, mám rada šport, šoférovanie a ako každá žena milujem nakupovanie.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.