Emma Kelty, tak ako mnoho dnešných cestovateľov a dobrodruhov, opustila svoje zamestnanie riaditeľky strednej školy v Anglicku aby sa mohla vydať oproti dobrodružstvu. Za sebou mala už niekoľko úspechov, ako napríklad solo trip na Juzný Pól či  2600 míľ horolezectva.

Jej posledným cieľom bolo zdolanie rieky Amazonky od zdroja v Peruánskych Andách až po Atlantický oceán.  Kelty sa počas svojej poslednej cesty delila o všetky zážitky so svojími priateľmi na Facebooku.

Jeden zo statusov hovorí napríklad o 30- 50 chlapíkoch, ktorí boli ozbrojení šípmi a automatickými zbraňami a plavili sa po rieke.

 

Status, ktorý pôvodne vyznel sarkasticky a odľahčujúco sa neskôr ukázal ako pravdivý. Emma v ňom hovorí o tom, že jej ukradnú loď a zabijú ju. Status vyznie tak,  že Emmu niekto pred jej dobrodružstvom varoval.

13. Septembra 2017 bola Emma Kelty zastrelená dvoma výstrelmi z brokovnice a hodená do rieky neďaleko mesta Lauro Sodre.  Podľa polície malo ísť o 7 útočníkov, ktorí prepadli camp angličanky a okradli ju . Polícia zadržala troch.

Foto: Facebook 

Zdroj

Avatar
Zaujímavý Svet - každý deň pre vás hľadáme zaujímavý obsah z rôznych oblastí od vedy 21. storočia po históriu. Zaujímame sa aj o zdravie a domácnosť. Pri našich článkoch používame overené zdroje a pri zdravotníckych témach dávame dôraz na vedecké štúdie.

2 KOMENTÁRE

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.