Chlapík z Francúzska, ktorý je známy na Instagrame pod menom scaf_oner, tvorí úžasné graffiti. A nie je žiadny vandal. „Milujem maľovanie na všetkých opustených miestach. Predovšetkým mám rád opustené domy, kaštiele, hrady a továrne,“ povedal o svojej práci muž.

Ochranná známka francúzskeho pouličného umelca je jeho mimoriadne podrobný a realistický štýl. Zobrazuje všetky druhy zvierat, ako sú dinosaury či hady, ale znázorňuje tiež lebky či kosti. Jeho diela sú mimoriadne detailné a vydarené. Je v nich všetko, čo má byť – detaily, tiene, zvýraznenia, lesk i nálada. Možno by ste si mysleli, že má umelecké vzdelanie, no to nie je pravda. Ukázalo sa, že jeho zázemie je ulica, kde sa všetko naučil. „Neštudoval som umenie. Začal som tvoriť pred 18 rokmi v opustených továrňach a na ulici,“ povedal.

Jeho ďalšou super schopnosťou je kresliť z perspektívy a vytvárať hĺbkovú optickú ilúziu, kde objekt akoby vyskakoval zo steny. Jeho 3D kresby sú také živé, až máte pocit, že ide o skutočné živočíchy čakajúce na svoju korisť. Svoju prácu robí tak, že všetkým pretvoreným priestorom vdýchne nový život a je z toho pastva pre oči.

 

 

 

 

Zdroj

foto: Boredpanda

Avatar
Ahojte, volám sa Zuzana, keďže ešte študujem na vysokej škole, presnejšie na fakulte verejnej správy, tak mám aj dostatok voľného času. Ten venujem najmä vám - čitateľom a to tým, že sa vám snažím prinášať tie najzaujímavejšie a najaktuálnejšie informácie z celého sveta, ale aj z domova. Okrem písania mi môj voľný čas zaberá motorka, mám rada šport, šoférovanie a ako každá žena milujem nakupovanie.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.