Stacey Truman sa rozhodla, že začne s motiváciou svojich študentov. A vybrala si naozaj nezvyčajný spôsob. Začala meniť ovocie, ktoré študenti dostávali na obed, na čosi „viac“. Stacey je manažérkou kaviarne na základnej škole Kingston vo Virgínii. Chcela študentov trochu viac inšpirovať, a tak začala písať malé povzbudzujúce správy na banány.

Vyjadrila sa, že takéto pozitívne správy začala už predtým písať svojím deťom. A túto činnosť pretavila aj do svojej práci. Takáto denná dávka motivácie pre mladých ľudí v Kingstone je veľmi povzbudzujúca a určite zlepší deň nejednému študentovi. Tí tieto banány nazvali „hovoriacimi banánmi“ a veľmi si ich obľúbili.

Deti nie sú jediné, ktorí sa tešia z týchto maličkostí, ale dotklo sa to aj riaditeľky školy –  Sharon Shrewbridge. Vyfotografovala banány a túto fotografiu zdieľala na sociálne siete, kde okamžite pritiahla pozornosť desiatok spravodajských jednotiek.

„Stacey chcela zostať v anonymite. No ja som jej povedala, že je to také jednoduché a pritom také úžasné. Má obrovský vplyv na deti,“ povedala riaditeľka. Takže riaditeľka to v anonymite nechať nechcela a ani nemohla.

„Je to jednoduchý čin, no tieto slová môžu našim žiakom veľmi pomôcť byť odvážnejšími a uvedomiť si, že sú dosť dobrí,“ dodala. „Dúfam, že aj ostatné školy si to všimnú a možno porozmýšľajú nad podobnou formou motivácie.“

Zdroj

Avatar
Ahojte, volám sa Zuzana, keďže ešte študujem na vysokej škole, presnejšie na fakulte verejnej správy, tak mám aj dostatok voľného času. Ten venujem najmä vám - čitateľom a to tým, že sa vám snažím prinášať tie najzaujímavejšie a najaktuálnejšie informácie z celého sveta, ale aj z domova. Okrem písania mi môj voľný čas zaberá motorka, mám rada šport, šoférovanie a ako každá žena milujem nakupovanie.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.