Ak si myslíte, že existujú len pisoáre pre mužov, ste na omyle. V Nemecku majú aj ženskú verziu, ktorá, popravde, vyzerá trochu divne, môže byť však rozumným riešením v dnešnej modernej dobe. Každá krajina má svoju špecifickú záchodovú “etiketu” a dnes sa na ňu pozrieme zbližša.

1. V Nemecku majú pisoáre pre ženy

Od roku 2000 sa v Európe pomaly začínajú objavovať aj pisoáre pre dámy. Dnes ich môžete nájsť napríklad v Nemecku. Plánom bolo zabudovať tieto pisoáre na všetkých verejných toaletách v Berlíne.

2. V Londýne a Amsterdame nájdete búdky kdekoľvek na ulici

Tieto búdky môžete použiť kedykoľvek potrebujete. Výhodou je, že sa dajú jednoducho premiestniť.

3. Na verejných toaletách v Egypte si za toaletný papier zaplatíte

Ak chcete použiť toaletný papier na verejných záchodoch, pripravte si drobné. Teda, samozrejme, ak si neplánujete doniesť vlastný.

4. Vo Francúzsku nájdete doslova verejné toalety

france photo
Walkerssk / Pixabay

A ako taká toaleta vyzerá? Je to malá červená skrinka, ktorá je voľne umiestnená na ulici. Nič vás nekryje a na jej vrchu môžu byť zasadené kvety.

5. Ak v Singapure nespláchnete záchod, môžete skončiť vo väzení

Čistota je v Singapure na veľmi vysokej úrovni. Ak na verejných toaletách nespláchnete, môžete dostať pokutu vyše 133 €. Samozrejme, tí, ktorí pri sebe peniaze nemajú, skončia vo väzení.

6. V Škótsku existuje zákon, podľa ktorého musíte pustiť dnu človeka, ak vám klope na dvere a potrebuje použiť toaletu

Nie je to tradícia, je to tvrdý škótsky zákon. Ak počujete niekoho klopať na dvere, musíte ho pustiť dnu. A ktovie, možno vznikne takýmto spôsobom aj nové priateľstvo.

7. A čo Dubaj?

Nikoho určite neprekvapí, keď povieme, že najvyššie položená toaleta sa nachádza práve v Dubaji. Ponúka nádherný výhľad, ktorým sa na svojom instagrame pochválil aj Will Smith.

Zdroj

Foto: Brightside

Ivana Božiková
Zdravím, volám sa Ivana a študujem filológiu v Banskej Bystrici. Rada čítam, píšem, zisťujem a vymýšľam, cestujem, spoznávam, smejem sa a nepohrdnem ani dobrým jedlom. Teší ma!

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.