Síce, ako už názov článku prezrádza, môžu sa tieto zábery zdať dojemné, zároveň však odhaľujú krutú realitu zvierat vo svete. Thajsko je známe svojimi tropickými plážami, hrobkami a zrúcaninami. No jedným z najväčších lákadiel sú práve turistické atrakcie so slonmi. Ľudia z celého sveta sú ochotní zaplatiť nekresťanské peniaze za jednu jazdu na slonovi alebo za to, že im predvedie zábavné kúsky. Čo však nevidia je to, ako nehumánne sa s týmito zvieratami zaobchádza, keď sa predstavenie skončí.

Thajsko má v súčasnosti v zajatí viac než 4000 slonov. Väčšina z nich žije v kempoch, kde sú každý deň vystavované násilnému zaobchádzaniu, a to len preto, aby ich naučili predvádzať čísla na šou. Mláďatká od ich mám zoberú a žijú v naozaj krutých podmienkach. Organizácia Save Elephant Foundation (SEF), a thajská nezisková organizácia sa snažia zachrániť Ázijské slony pred spomínanými kempami. Keď navštívili jeden z nich, videli matku s mláďatkom. Priviazali ich reťazami a obe zvieratá vyzerali vychudnuto a vyhladovane.

Organizácia zistila, že len 4-mesačné mláďatko naozaj hladuje a musia ihneď zasiahnuť. Začali vyjednávať o okamžitom prepustení malého slona do prírodného parku, kde môže voľne žiť a dostane sa mu potrebnej opatery. 11. augusta 2021 bola ich žiadosť prijatá a ihneď sa pustili do záchrany týchto dvoch zvierat.

Pôvodný plán bol previezť kamiónom ich do Slonieho prírodného parku v Severnom Thajsku, obaja však odmietli nastúpiť.

Keďže sa park nachádza dve hodiny peši od kempu, záchrancovia sa rozhodli, že sa tam s nimi prejdú. Po príchode ich čakala torta na privítanie, oddýchli si a mláďatko, ktoré dostalo meno Chaba, zažilo svoj prvý kúpeľ v živote. Na fotografiách môžete vidieť, ako veľmi si ho užila.

Malá Chaba a jej mama BunMa zostanú v prírodnom parku, kde môžu zvyšok života stráviť voľným pohybom a s pocitom lásky od ich chovateľov. SEF potvrdilo, že Chaba rastie bez akýchkoľvek zdravotných problémov a spolu s mamou si užíva spoločnosť ostatných slonov v rezervácii.

Zdroj

Foto: AwesomeInventions

Ivana Božiková
Zdravím, volám sa Ivana a študujem filológiu v Banskej Bystrici. Rada čítam, píšem, zisťujem a vymýšľam, cestujem, spoznávam, smejem sa a nepohrdnem ani dobrým jedlom. Teší ma!

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.