Existujú príbehy, ktoré vás chytia za srdce a nepustia. Jedným z takých je aj tento. Aktérom príbehu je králik, ktorý bol nájdený opustený v škatuli na okraji cesty. Zajačik bol vyhodený so svojím obľúbeným plyšovým medvedíkom, ktorý má takmer rovnakú farbu ako kožušina králika. Zvieratko si ho verne stráži ako najlepšieho kamaráta. Sladké priateľstvo medzi králikom a medveďom je také roztomilé, že to roztopí vaše srdce.

Dobrou správou je, že zajačik aj jeho medvedík boli zachránení organizáciou venujúcou sa týraniu zvierat (skrátene organizáciou RSPCA), ktorá pôsobí v Spojenom kráľovstve. Zajačik Nigel teraz čaká na svoj nový milujúci domov. Koľko z vás vie o emočnej podpore zvierat? Nigel nie je jediné zviera, ktoré potrebuje plyšového kamaráta, aby sa pri ňom cítil bezpečne. Takýchto prípadov je viac, o niektorých sme už aj my písali. Napríklad o veveričke Jill, ktorá bola zachránená z hurikánu Izák a spí so svojim medvedíkom.

Zástupcovia RSPCA boli privolaní k nálezu na ulici Turnham Road v Lewisham v juhovýchodnom Londýne potom, čo ich o opustenom zvierati informoval okoloidúci. Našťastie je Nigel v dobrom zdravotnom stave, nie je chorý a nemá žiadne zranenia. Momentálne sa nachádza v centre Kent, kde sa o neho budú starať až kým si nenájde novú rodinu.

Emily Scott zo spomínanej organizácie prezradila, že len v roku 2018 bolo zahlásených až 1 693 opustených králikoch v celom Anglicku a Walese. Vo Veľkej Británii je každý rok opustené skutočne veľké množstvo domácich miláčikov rôzneho druhu. Len RSPCA zachránila minulý rok viac ako 102 900 domácich miláčikov!
Existujú však iné a oveľa lepšie spôsoby, ako sa vzdať nechceného domáceho maznáčika, aby ten mohol viesť zdravý a šťastný život v inom dome. Môžete napríklad kontaktovať predajcu a opýtať sa, či si ho nemôže vziať späť. Ak to nie je možné, tak je dôležité, aby ste sa obrátili na charitatívne alebo záchranné centrum, ktoré vášmu zvieratku pomôže nájsť nového majiteľa. Takéto bezcitné vzdanie sa je tou najhoršou voľbou.

 

 

Zdroj

Foto: Boredpanda

Avatar
Ahojte, volám sa Zuzana, keďže ešte študujem na vysokej škole, presnejšie na fakulte verejnej správy, tak mám aj dostatok voľného času. Ten venujem najmä vám - čitateľom a to tým, že sa vám snažím prinášať tie najzaujímavejšie a najaktuálnejšie informácie z celého sveta, ale aj z domova. Okrem písania mi môj voľný čas zaberá motorka, mám rada šport, šoférovanie a ako každá žena milujem nakupovanie.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.