husky 1

Zoznámnte sa s Amandou a Kyrom, roztomilou dvojicou zvanou aj „Zlatovláska a vlk“.

husky 2

Amanda Tromp stretla huskyho, Kyra, pred tromi rokmi, keď narazila na reklamu s 10 šteniatkami, ktoré potrebovali nový domov.

Amanda kontaktovala majiteľa a ponúkla sa, že sa o šteňatá postará, pokým sa pre ne nenájde nový domov. Avšak po kŕmení a staraní sa o Kyra bolo pomyslenie na to, že už nebude nablízku neznesiteľné – a tak si ho oficiálne adoptovala.

„Kyro zostal u mňa doma, pretože som nemohla odolať jeho bacuľatému šteňaciemu brušku!“ spomína si Tromp.

 

Ako keby niekto dokázal odolať tejto chlpatej guličke!

husky 3

Vtedy však ešte nevedela, že toto zachránené šteňa, ktoré si adoptovala, neskôr zachráni ju.

husky 7

 

Vo svojom príspevku zdieľanom na webe BuzzFeed, Amanda rozpráva príbeh o tom, ako jej adopcia Kyra pomohla utiecť pred násilným vzťahom v ktorom bola uväznená už nejaký čas.

„Môj bývalý bol neustále v strese a mal potrebu ma ovládať, preto ma aj hocikedy udrel. Bola som jeho boxovacie vrece. Podvádzal ma a bol paranoidný, myslel si, že som ho podvádzala aj ja.“ povedala Amanda.

Na druhej strane pripúšťa, že najprv celkom nepochopila vážnosť svojej situácie. „Bolo to, ako keby som nevidela, čo sa deje,“ priznáva.

 

Kyro sa stal Amandinou záchranou od jej násilného priateľa. Spoločne sa vydávali na dlhé prechádzky a dobrodružstvá.

husky 4

Bod zvratu medzi Amandou a jej priateľom nastal vtedy, keď začal smerovať svoj hnev na Kyra.

husky 6

„ Keď začal chodiť po Kyra, vedela som, že ho musím ochrániť, „ hovorí Amanda.

husky 8

Vďaka pomoci od Amandiných rodičov boli ona a jej štvornohý sibírsky kamarát zachránení a žijú šťastne sami dvaja.

Dobrodružstvá s Kyrom Amandu inšpirovali, aby sa ponorila do svojej vášne pre fotografovanie. Začala pridávať zábery zo svojich ciest pod názvom Zlatovláska a vlk a čoskoro celý svet žasol nad ich čarovnou, zimnou rozprávkou.

Ich účet na Instagrame má 96 000 followerov.

 

„S Kyrom po svojom boku som sa naučila byť statočná a tiež som sa naučila skúšať veci, ktoré by mi vtedy ani nenapadli,“ hovorí Amanda.

husky 9

„Kde by som bola, keby sa Kyro neobjavil v mojom živote? Úprimne, neviem na to odpovedať, iba každý deň ďakujem za to, že tu so mnou je.“

husky 5

Viac info: BuzzFeed Community | Metro UK | Instagram

Avatar
Zaujímavý Svet - každý deň pre vás hľadáme zaujímavý obsah z rôznych oblastí od vedy 21. storočia po históriu. Zaujímame sa aj o zdravie a domácnosť. Pri našich článkoch používame overené zdroje a pri zdravotníckych témach dávame dôraz na vedecké štúdie.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.