Na Floride sa odohrala záchranná akcia ako z filmu. 4 delfíny zablúdili do kanála, odkiaľ už sami cestu von nájsť nevedeli. Záchranný tím preto neváhal a začal konať. 14 ľudí vytvorilo ľudskú reťaz, aby tieto krásne zvieratká zachránili, resp. pomohli im nájsť cestu von.

Nešiel však o žiaden špeciálny tím, sú to obyčajní dobrovoľníci, ktorí dobrovoľne vliezli do vody, aby sa spojili a pomohli delfínom nájsť cestu z kanála. Skupinka týchto cicavcov zahŕňala aj 2 mláďatká, ktoré boli ešte viac stratené, ako dospelé jedince, čo je vidieť aj na videu nižšie. V tomto kanály uviazli údajne kvôli tomu, že sa nedokázali zorientovať v okolí neďalekého mosta a zišli zo správnej cesty. Strávili tam deň a až potom začali dobrovoľníci konať. Spočiatku si totiž mysleli, že spolu s prílivom dokážu odplávať, no nestalo sa. Bez pomoci by zrejme sami nedokázali nájsť správnu cestu. 

Následne tím 14 ľudí z organizácií National Oceanic and Atmospheric Administration a Clearwater Marine Aquarium spojil svoje sily. K tomu, aby bol ich zákrok úspešný, používali rôzne zvuky a vibrácie, aby apelovali na echolokáciu delfínov. Celá misia trvala asi 45 minút. Delfíny nasledovali ľudský reťazec a jeho zvuky, až kým napokon nevyplávali na slobodu.

A toto je video z celej záchrannej akcie:

 

Zdroj

Foto: youtube

Zanechať komentár

avatar
  Subscribe  
Upozorniť