Žijeme v dobe, kedy nás trápi koronavírus a nedávno sa objavila ďalšia choroba. Tá je však záhadná a nik netuší o čo vlastne ide. Záhadná choroba si v Indii vyžiadala smrť jedného človeka a stovky hospitalizovaných ľudí. V južnom štáte Ándhrapradéš prijali pacientov so skutočne rôznymi príznakmi. Niektorí trpeli nevoľnosťou, iní mali podľa miestnych lekárov záchvaty či dokonca upadli až do bezvedomia.

Po víkende, keď sa neznáma choroba doslova „prehnala“ mestom Elura, zomrela jedna osoba a 227 ďalších bolo hospitalizovaných. Úradníci v súčasnosti vyšetrujú príčinu príznakov a snažia sa zistiť čo to spôsobilo. Pacienti podstúpili aj test na koronavírus, no ten bol u všetkých negatívny, čo potvrdila aj samotná ministerka zdravotníctva. Odborníci musia hľadať odpovede inde. Zatiaľ nik netuší čo je za zvláštnym stavom pacientov.

Lekár z nemocnice Eluru pre denník Indian Express uviedol: „Ľudia, ktorí ochoreli, najmä deti, začali náhle zvracať a sťažovali sa aj na pálenie očí“. Tým jedným mŕtvym pacientom bol 45-ročný muž, ktorý bol prijatý do nemocnice v Eluru v nedeľu ráno 6. decembra s príznakmi nevoľnosti a epilepsie. Neskôr v ten večer zomrel. Z nemocnice bolo prepustených 70 ľudí, zatiaľ čo ďalších 157 je údajne z choroby liečených.

Hlavný minister Jaganmohan Reddy potvrdil, že do mesta vyslali špeciálne lekárske tímy, ktoré majú neznámu chorobu vyšetrovať. Zdravotníci v krvi ľudí nenašli nič zvláštne. Spoločnosť Srinivas zas vylúčila kontamináciu vody a dodala, že testy nenaznačujú ani vírusovú infekciu. „Vylúčili sme znečistenie vody alebo znečistenie ovzdušia po tom, čo sme navštívili oblasti, kde ľudia ochoreli. Je to nejaké záhadné ochorenie a iba laboratórna analýza odhalí, o čo ide,“ stálo v stanovisku spoločnosti.

N. Chandrababu Naidu, líder opozičnej strany Telugu Desam má v tom jasno a za tento stav kritizuje vládu. K téme sa vyjadril takto: „Môže dôjsť k väčšiemu nešťastiu a väčšiemu zlyhaniu ako je toto? Incident kontaminácie vody v Eluru si vyžaduje vyhlásenie zdravotnej pohotovosti v Ándhrapradéši. Už dosť, dnes bola odhalená nedbanlivosť vlády a zhoršenie služieb zdravotnej starostlivosti“.

Zdroj

Foto: Facebook

Avatar
Ahojte, volám sa Zuzana, keďže ešte študujem na vysokej škole, presnejšie na fakulte verejnej správy, tak mám aj dostatok voľného času. Ten venujem najmä vám - čitateľom a to tým, že sa vám snažím prinášať tie najzaujímavejšie a najaktuálnejšie informácie z celého sveta, ale aj z domova. Okrem písania mi môj voľný čas zaberá motorka, mám rada šport, šoférovanie a ako každá žena milujem nakupovanie.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.