Výskum i prax jednoznačne dokazujú, že materské mlieko je pre deti mimoriadne dôležité. Dojčené deti majú silnejší imunitný systém, nižšiu chorobnosť a sú oveľa menej často hospitalizovaní. Dojčenie je zároveň aj kontroverzné, pretože matky sú kvôli nemu veľakrát vystavené urážkam. 

Francúzsko sa preto rozhodlo proti tomuto bojovať a prijalo zákon, ktorý bude ochraňovať dojčiace ženy. Nový zákon potrestá všetkých tých, ktorí akýmkoľvek spôsobom bránia žene dojčiť na verejnosti alebo ju dokonca urazia. Takéto správanie sa bude považovať za priestupok a kto sa ho dopustí dostane pokutu vo výške 1 500 eur. Prijať tento zákon považovali vo Francúzsku za nevyhnutné. 

Všetko je to najmä vďaka matke, ktorá dojčila na verejnom mieste počas čakania v rade a hrubo ju urazila osoba stojaca neďaleko. Maylis našla odvahu hovoriť o svojich skúsenostiach online a jej príspevok sa stal virálnym. Dokonca tak, že to prinútilo vládu, aby začala v tejto veci konať. Dojčiť predsa nie je nič zlé a mnoho ľudí tento krok vlády podporuje aj keď sa niektorí vyjadrili, že im je ľúto, že niečo takéto musí byť ukotvené v zákone a nejde o samozrejmosť. 

Zdroj

Foto: Brightside

Avatar
Ahojte, volám sa Zuzana, keďže ešte študujem na vysokej škole, presnejšie na fakulte verejnej správy, tak mám aj dostatok voľného času. Ten venujem najmä vám - čitateľom a to tým, že sa vám snažím prinášať tie najzaujímavejšie a najaktuálnejšie informácie z celého sveta, ale aj z domova. Okrem písania mi môj voľný čas zaberá motorka, mám rada šport, šoférovanie a ako každá žena milujem nakupovanie.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.