Zažiadalo sa vám Talianska, no nebažíte po tých najväčších mestách, akými sú napr. Rím či Miláno? Neapol je nádherné mesto, ktoré má čo ponúknuť v každom smere. Ak sa chcete presvedčiť na vlastné oči, máte skvelú šancu.

neapol fotografia
Foto od francescopalermo

Práve v tejto chvíli si môžete zaobstarať spiatočné letenky do talianskeho Neapolu len za cenu 33€! Háčik je ale v tom, že poletíte z poľského letiska v Krakove. Leteckú prepravu zabezpečuje spoločnosť Ryanair.

Termín:

Za túto cenu odletíte napr. od 6.12. – 9.12.2019. Viac termínov a leteniek nájdete na stránke Ryanair.

Batožina:

Čo sa týka batožiny, tak zadarmo si so sebou môžete zobrať menšiu tašku s rozmermi 40x25x20cm. V prípade, že si chcete vziať aj väčšiu príručnú batožinu s rozmermi 55x40x20cm, tak si priplatíte 15€.

Neapol lebo:

– Je to kolíska pizze a kde inde si vychutnať toto skvelé jedlo, ak nie v meste, kde pizza vznikla.

– Mesto pod Vezuvom je zaujímave aj svojou polohou, pretože akoby ste kameňom dohodili budete mať legendárne Pompeje, ktoré si nenechajte újsť.

– Nie je tam príliš draho, pretože ceny sú oveľa prijateľnejšie ako napr. Ríme či Miláne a najete sa aj ubytujete za rozumné ceny.

– Lebo tamojšie štvrte určite stoja za to, aby ste sa nimi čo i len prešli.

– Možno keď na otázku odkiaľ ste odpoviete, že zo Slovenska, budete mať určite privilégia, o akých môžu iný iba snívať. Pýtate sa prečo? Lebo Marek Hamšík, ktorý už tam síce nehrá, no jeho sláva je večná.

neapol fotografia
Foto od Harshil.Shah

Ubytovanie:

Ak sa chystáte na takúto dovolenku, zarezervujte si ubytovanie vopred na stránke booking.com alebo na airbnb.cz.

 

Zanechať komentár

avatar
  Subscribe  
Upozorniť