Krásne mesto v Portugalsku vám ponúka okrem mnohých krás aj napr. portské víno, ktoré je celosvetovo známe. Patrí medzi mestá, ktoré sa určite oplatí aspoň raz vidieť.

porto fotografia
Foto od danicuki

Teraz máte výbornú možnosť zakúpiť si spiatočné letenky do Porta len za cenu 39€! Poletíte však z Budapešti. Táto cena je dostupná len pre členov Wizz Discount Club. Ak členom nie ste, členské si môžete zakúpiť za 30€/rok.

Termín:

Za túto cenu je dostupný termín napr. od 24.11 – 8.12.2018. Viac na stránke wizzair.

Batožina:

V tejto cene si do lietadla môžete zobrať príručnú batožinu s rozmermi 55x40x23cm a hmotnosťou maximálne do 10 kg.

Prečo Porto?

– Jeho prednosťou je výborná poloha, leží v oblasti, kde sa rodí aj známe portské víno. Ak ste milovníkom vína, zájdite do mestskej časti Ribeira, ktorá je v blízkosti rieky. Tam nájdete slávne vínne pivnice s portským vínom a môžete ho aj ochutnať.

– Prechádzka historickým centrom je veľkým zážitok. Nájdete tam množstvo historických pokladov v rôznych podobách. K architektonickým skvostom patrí najmä katedrála Porto, ktorá je  jednou z najstarších stavieb mesta.

porto fotografia
Foto od sergei.gussev

– Historické uličky v Porte sú tvorené schodmi vytesanými do kameňa s pestrou architektúrou budov ešte zo stredoveku. Historické centrum Porta je zapísané do svetového dedičstva UNESCO.

– Keď už tam budete, zájdite aj na miestny trh ovocia, zeleniny, mäsa a rýb – Mercado do Bolhao. Dodnes patrí k jedným z najviac reprezentatívnych miest Porta.

– Na východ od centra nájdete Vežu klerikov – Torre dos Clerigos. Po tom, ako zdoláte 240 schodov a výjdete na vrchol, uvidíte úchvatný výhľad. Zabudnete na to, koľko schodov ste museli zdolať.

porto torre dos clerigos fotografia
Foto od guillenperez

Ubytovanie:

Ak sa tam chystáte, nenechajte nič na náhodu a ubytujte sa vopred na stránke booking.com alebo na airbnb.cz.

Viac tipov na cestu po Portugalsku:

V prípade, že sa chystáte na dlhší výlet po Portugalsku alebo budete mať cestu aj do mesta Lisabon, môžete si prečítať nejaké zaujímavosti a tipy, ako čo v meste navštíviť, ochutnať alebo kde sa ubytovať. Nášho sprievodcu nájdete na tomto odkaze.

Avatar
Ahojte, volám sa Zuzana, keďže ešte študujem na vysokej škole, presnejšie na fakulte verejnej správy, tak mám aj dostatok voľného času. Ten venujem najmä vám - čitateľom a to tým, že sa vám snažím prinášať tie najzaujímavejšie a najaktuálnejšie informácie z celého sveta, ale aj z domova. Okrem písania mi môj voľný čas zaberá motorka, mám rada šport, šoférovanie a ako každá žena milujem nakupovanie.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.