Do tohto talianskeho regiónu sa okamžite zamilujete. Na svoje si tam prídu gurmáni, milovníci krásnych pláži i obdivovatelia pravého Talianska. Ešte stále sa to nehemží veľkým počtom turistov, takže nezameškajte svoju šancu na peknú dovolenku.

brindisi fotografia
Foto od apriliars50

Práve teraz máte možnosť zakúpiť si spiatočné letenky len za cenu 36€! Poletíte z rakúskej Viedne do mesta Brindisi. Leteckú preprave zabezpečuje írska spoločnosť Ryanair.

Termín:

Za túto cenu máte možnosť odletieť v termíne napr. od 29.9. – 6.10.2018. Viac na stránke Ryanair.

Batožina:

Môžete si so sebou zobrať batožinu s rozmermi 55x40x20cm a hmotnosťou max. do 10 kg, tá bude umiestnená do podpalubia. Do lietadla si so sebou môžete zobrať tašku s rozmermi 35x20x20cm. 

Prečo región Apúlia?

– Apúlia je čoraz viac známa vďaka historickým mestám ako Lecce, Ostuni, Martina Franca a tiež unikátnymi provinčnými miestami ako Alberobello, Cisternino, či Locorotondo.

– Krásne pláže. Pláž Pescoluse, Santa Maria di Leuca ponúka dvojkilometrový pruh s bielym pieskom, plytkú vodu pri pobreží a veľmi dobrú vybavenosť pre turistov. Ľahko si tu viete prenajať domček, izbu alebo ich typický kamenný domček s kopulovitou strechou.

 fotografia
Foto od tutuka

– Ďalšou krásnou plážou je Lido Bosco Verde, Ostuni – piesková pláž s kryštáľovo čistou vodou. Oplatí sa navštíviť neďaleké mesto Ostuni a prejsť sa po kamenných uličkách plných farebných kvetov alebo dopriať si výhľad na krajinu.

– Tento región nie je preplnený turistami, no o to krajší. Azúrové more, červený piesok, krásne západy Slnka a  veľmi pohostinní obyvatelia. Okrem relaxu na pláži tu nájdete mnoho zaujímavých miest, ktoré sa oplatí vidieť.

– Keď už tam budete, nevynechajte ani návštevu hradu Bari, baziliky Santa Croce, alebo si choďte pozrieť aj archeologické múzeum v Rignaro Garganico.

apulia bari fotografia
Foto od jafsegal (Thanks for the 3.5 million views)

Ubytovanie:

Nenechajte nič na náhodu a ak sa tam chystáte zavítať, ubytujte sa vopred na stránke booking.com alebo na airbnb.cz.

Avatar
Ahojte, volám sa Zuzana, keďže ešte študujem na vysokej škole, presnejšie na fakulte verejnej správy, tak mám aj dostatok voľného času. Ten venujem najmä vám - čitateľom a to tým, že sa vám snažím prinášať tie najzaujímavejšie a najaktuálnejšie informácie z celého sveta, ale aj z domova. Okrem písania mi môj voľný čas zaberá motorka, mám rada šport, šoférovanie a ako každá žena milujem nakupovanie.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.