Nazýva sa aj „hviezdou stredomoria“ a to nie náhodou. Jej krásu obdivujú turisti z celého sveta a patrí medzi vôbec najobľúbenejšie ostrovy na celom svete. Nepremeškajte skvelú šancu okúsiť tento ostrov na vlastnej koži.

palma de mallorca fotografia
Foto od hanspoldoja

V týchto dňoch si môžete zaobstarať spiatočné letenky na Mallorcu len za 20€! Poletíte však z rakúskej Viedne. Leteckú prepravu vám zabezpečí spoločnosť Ryanair. Let trvá okolo 2,5 hodín.

Termín:

Za túto cenu je dostupný termín od 15.1. – 1.2.2019. Viac leteniek na stránke ryanair.

Batožina:

Keďže ide o lety spoločnosti Laudamotion, v cene letenky si so sebou môžete zobrať príručnú batožinu s rozmermi 55x40x20cm a hmotnosťou do 10 kg + 1 menšiu tašku s rozmermi 35x20x20cm.

Prečo tento jedinečný ostrov?

– Mallorca je jedinečná nie len tým, že tam nenájdete „iba“ krásne pláže, na ktorých budete ležať celý deň, ale očarí vás aj iné. Ak ste aspoň trochu dobrodružné typy, určite vás vylákajú aj hory, idylické dedinky či jaskyne.

– Najpopulárnejšou prírodnou zaujímavosťou resp. miestom ostrova je Sa Calobra – ide o 14 km dlhú serpentínovú cestu, ktorá začína vo výške takmer tisíc metrov a končí sa v malebnej zátoke.

mallorca sa calobra fotografia
Foto od mario.j

– Hlavné mesto – Palma de Malorca, kde aj priletíte, je najväčším mestom. Je považované za turistickú atrakciu kde toho uvidíte viac než dosť. V jeho historickom centre sa nachádzajú početné architektonické skvosty, na ktoré natrafíte takmer na každom kroku.

– Keď už tam budete, určite zavítajte aj na zámok Castell de Bellver postavený v 14. storočí. Nachádza sa na kopci odkiaľ budete mať ten najlepší výhľad na mesto, ale aj celý záliv.

– Veľmi zaujímavá atrakcia sú aj tzv. okružné jazdy po celom ostrove. Ide o spoznávacie výlety, ktoré vám dokážu sprostredkovať miestni turistickí operátori a vyzdvihnú vás z ktorejkoľvek časti ostrova.

Foto od HeBe-Photography

Ubytovanie:

Nenechajte nič na náhodu a zarezervujte si ubytovanie vopred na stránke booking alebo na airbnb.

Avatar
Ahojte, volám sa Zuzana, keďže ešte študujem na vysokej škole, presnejšie na fakulte verejnej správy, tak mám aj dostatok voľného času. Ten venujem najmä vám - čitateľom a to tým, že sa vám snažím prinášať tie najzaujímavejšie a najaktuálnejšie informácie z celého sveta, ale aj z domova. Okrem písania mi môj voľný čas zaberá motorka, mám rada šport, šoférovanie a ako každá žena milujem nakupovanie.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.