Chceli by ste okúsiť večné mesto na vlastnej koži? V týchto dňoch je k dispozícii ponuka, ktorá sa neodmieta. Budete radi, ak za tie dni stihnete prejsť všetko zaujímavé, čo ponúka.

roma fotografia
Photo by weareaway

Nepremeškajte svoju šancu a v prípade, že chcete ísť do Ríma, konajte rýchlo. Práve teraz a možno len na pár hodín je k dispozícii ponuka spiatočných leteniek len za 20€! Poletíte priamo z Bratislavy do Ríma.

Termín:

Za túto cenu je dostupný termín napr. od 29.11. – 6.12.2018. Viac na stránke Ryanair.

Batožina:

V prípade, že si zakúpite Priority & 2 Cabin Bags za 12€, tak si môžete so sebou zobrať na palubu 1 malú batožinu a 1 batožinu s hmotnosťou max. do 10 kg a rozmermi 55 cm x 40 cm x 20 cm. Alebo si k malej batožine, ktorá je v cene letenky, môžete dokúpiť podpalubnú batožinu do 10 kg za cenu 8€.

Zopár dôvodov prečo zamieriť do Ríma:

– Určite zavítajte aj k Panteónu, ktorým je antická stavba. Tento chrám nájdete na námestí Piazza della Rotonda a je jednou z najzachovalejších a najzaujímavejších stavebných pamiatok.

– Jedinečnú atmosféru ponúka aj Forum Romanum. Má obdĺžnikový tvar a obklopujú ho významné antické budovy. Veľmi zaujímavé miesto, ktoré dýcha historickou atmosférou.

roma forum romanum fotografia
Foto od Bert Kaufmann

– Samozrejme, hriech by bol vynechať najznámejšie a najobľúbenejšie námestie v meste – Piazza Navona. Alebo Koloseum, ktoré je asi aj najznámejšou rímskou pamiatkou.

– Keď už budete v Taliansku, pokúste sa v Ríme prejsť čo najviac. Nájdete tam toľko toho k obdivovaniu, že sa nestačíte čudovať. A určite ochutnajte miestu kuchyňu.

– O ostatných zaujímavých miestach sa prečítate v našom sprievodcovi, na ktorého nájdete odkaz nižšie. Je to jedno z najkrajších miest vôbec, takže nudiť sa tam určite nebudete a na pozeranie je toho viac než dosť.

roma forum romanum fotografia
Foto od proteusbcn

Ubytovanie:

Nenechajte nič na náhodu a ak sa tam chystáte, ubytujte sa vopred na stránke booking.com alebo na airbnb.cz.

Viac tipov pred návštevou Ríma:

V prípade, že sa vyberiete na dovolenku do tohto mesta, nezabudnite si prečítať nášho sprievodcu, ktorý vám môže veľmi pomôcť. Nájdete v ňom užitočné rady a tipy, ako a kde sa ubytovať, čo ochutnať alebo čo určite vidieť. Toto a ešte o čosi viac nájdete na tomto odkaze.

Avatar
Ahojte, volám sa Zuzana, keďže ešte študujem na vysokej škole, presnejšie na fakulte verejnej správy, tak mám aj dostatok voľného času. Ten venujem najmä vám - čitateľom a to tým, že sa vám snažím prinášať tie najzaujímavejšie a najaktuálnejšie informácie z celého sveta, ale aj z domova. Okrem písania mi môj voľný čas zaberá motorka, mám rada šport, šoférovanie a ako každá žena milujem nakupovanie.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.