Vyrazte si za oddychom do Bulharska k Čiernemu moru. Táto krajina je obľúbenou destináciou medzi Slovákmi a ak chcete stráviť dovolenku pri mori, práve máte výbornú možnosť zaobstarať si letenky.

burgas fotografia
Photo by Anestiev

Práve teraz máte možnosť zakúpiť si spiatočné letenky priamo z Bratislavy do Burgasu len za cenu 28€! Poletíte spoločnosťou Ryanair. Cesta trvá necelé 2 hodiny.

Termín:

Za túto cenu je dostupný termín napr. od 2.10. – 13.10.2018. Viac termínov na stránke Ryanair.

Batožina:

Môžete si so sebou zobrať batožinu s rozmermi 55x40x20cm a hmotnosťou max. do 10kg. Do lietadla si so sebou môžete zobrať tašku s rozmermi 35x20x20cm.

Prečo Burgas?

– Letisko Burgas je vzdialené iba 25 km od známeho Slnečného pobrežia, ktoré je obľúbené najmä u mladých ľudí. Ponúka bujarí nočný život, ale aj oddych a rôzne aktivity aj pre rodiny s deťmi.

– Môžete sa zúčastniť rôznych výletov, ako napr. plavieb na lodi so sprievodcom na rôzne zaujímavé miesta. Kvalita služieb v meste je veľmi vysoká.

burgas fotografia
Foto od EU Social

– Zúčastníte sa výletu na Ostrov sv. Anastázie, ktorý je vzdialený 6,5 km juhovýchodne od Burgasu. Je to maličký ostrovček, no nachádza sa tam maják, kostol, kláštor, malý hotelový komplex, reštaurácia s kaviarňou a prírodná čajovňa Lekarna.

– Na svoje si tam prídu aj milovníci histórie, ktorí ocenia napr. návštevu archeologického múzea v Burgase a v Sozopole. Takisto je tam mnoho historických pamiatok ešte z čias starých Trákov a aj rôzne jaskyne.

– Ak však cestujete do Bulharska s cieľom užívať si more, ani v tomto prípade nebudete sklamaní. Ceny sú v tejto krajine prijateľné, aj preto tam mieri mnoho Slovákov.

burgas fotografia
Photo by aktuella

Ubytovanie:

Nenechajte nič na náhodu a ubytujte sa vopred s rezerváciou na stránke Booking.com alebo naairnbnb.cz.

Viac tipov pred návštevou Bulharska:

Ak by ste si naplánovali cestu aj do iných bulharských miest a lokácii, určite si prečítajte nášho sprievodcu Bulharskom, ktorý vám môže pomôcť. Nájdete tam všetko potrebné, od rôznych tipov čo rozhodne navštíviť až po miestne jedlá, ktoré musíte ochutnať.

Avatar
Ahojte, volám sa Zuzana, keďže ešte študujem na vysokej škole, presnejšie na fakulte verejnej správy, tak mám aj dostatok voľného času. Ten venujem najmä vám - čitateľom a to tým, že sa vám snažím prinášať tie najzaujímavejšie a najaktuálnejšie informácie z celého sveta, ale aj z domova. Okrem písania mi môj voľný čas zaberá motorka, mám rada šport, šoférovanie a ako každá žena milujem nakupovanie.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.