Toto veľkolepé talianske mesto je teraz dostupnejšie ako kedykoľvek predtým. Ak chcete obdivovať jeho krásy, mali by ste zbystriť pozornosť. Navyše poletíte z Bratislavy.

milan fotografia
Photo by dimitrisvetsikas

Teraz máte výbornú možnosť zakúpiť si spiatočné letenky do Milána len za cenu 20€! Poletíte priamo z bratislavského letiska. Leteckú prepravu zabezpečuje spoločnosť Ryanair.

Termín:

Za túto cenu je dostupný termín napr. od 8.11. – 13.11.2018. Viac na stránke Ryanair.

Batožina:

Môžete si so sebou zobrať batožinu s rozmermi 55x40x20cm a hmotnosťou max. do 10 kg, tá bude umiestnená do podpalubia. Do lietadla si so sebou môžete zobrať tašku s rozmermi 35x20x20cm.

A čo v Miláne?

– Toto veľkolepé európske mesto vám ponúka všetko. Od nádherných historických pamiatok cez výbornú kuchyňu až po svetové obchodné značky. Fanúšikovia módy odtiaľ neodídu s prázdnymi rukami.

– Hneď ako dorazíte ku gotickej milánskej katedrále Il Duomo di Milano, ostanete v nemom úžase. Niektorým pripomína cukrový hrad, iným rozprávkový palác. Okrem tejto majestátnej stavby tam nájdete mnoho ďalších.

milan fotografia
Photo by dimitrisvetsikas

– Takisto nevynechajte Sforzovský hrad tróniaci na Piazza Sforzesco už od 14.storočia a Baziliku Sv. Lorenza pýšiacu sa starovekou knižnicou.

– Pre skalných futbalových fanúšikov, je tu svetoznámy futbalový štadión San Siro, ktorý je domovom klubu AC Milano. A určite ostanete v úžase z jeho krásy.

– Rozhodne ochutnajte aj tamojšiu kuchyňu, ktorá je známa po celom svete. Niektoré reštaurácie vám ponúknu aj ich vlastné víno. Pre Miláno je typické pravé talianske rizoto.

milan fotografia
Photo by dimitrisvetsikas

Ubytovanie:

Nenechajte nič na náhodu a ak sa tam chystáte zavítať, ubytujte sa vopred na stránke booking.com alebo na airbnb.cz.

Viac tipov pred návštevou Milána:

Ak plánujete dovolenku v Miláne alebo v jeho okolí, rozhodne si prečítajte nášho sprievodcu, ktorý vám môže pomôcť. Nájdete tam užitočné tipy a rady, ako sa najlepšie ubytovať, čo v Miláne vidieť, čo ochutnať alebo akú dopravu využiť. Toto a ešte viac sa dočítate na tomto odkaz.

Avatar
Ahojte, volám sa Zuzana, keďže ešte študujem na vysokej škole, presnejšie na fakulte verejnej správy, tak mám aj dostatok voľného času. Ten venujem najmä vám - čitateľom a to tým, že sa vám snažím prinášať tie najzaujímavejšie a najaktuálnejšie informácie z celého sveta, ale aj z domova. Okrem písania mi môj voľný čas zaberá motorka, mám rada šport, šoférovanie a ako každá žena milujem nakupovanie.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.