Istý chlapík z Indie sa snažil vyhnúť plateniu 18-percentnej dane zo zlata naozaj zvláštnym spôsobom. Aj keď divná chôdza určite nie je nezákonná, tak preprava zlata z Dubaja do Indie bez zaplatenia dane určite je.

Foto od youtube

Zamestnanci letiska si všimli chlapíka, ktorého divná chôdza ich jednoducho zaujala. Muž prechádzal po indickom medzinárodnom letisku Kannur. Jeho „výlet“ však skončil nečakane, keďže mu našli takmer kilogram zlata, ktorý prenášal vo vlastnom zadku. Tento Ind pricestoval do krajiny z Dubaja. Keďže ho v Kannure čakala pomerne tučná daň, tak sa rozhodol pre zúfalé riešenie, aby platiť nemusel. Podľa denníka The New York Post v jeho zadku objavili presne 972 gramov sploštených kúskov zlata v odhadovanej celkovej hodnote 60 000 dolárov.

Pašovanie tohto vzácneho a veľmi vyhľadávaného kovu je u cestujúcich z arabských krajín do Indie pomerne bežné. Cestujúci, ktorí sú dosť zúfalí, zvyčajne používajú na zakrytie kovu čokoládové škatule alebo skryté vrecká v kabelkách. Vynaliezavejší prevádzači rozoberajú perá alebo dáždniky, aby dôkladnejšie ukryli svoje zlato, no tento pasažier je ešte o niekoľko krokov pred všetkými ostatnými.

 

 

 

Zdroj

Avatar
Ahojte, volám sa Zuzana, keďže ešte študujem na vysokej škole, presnejšie na fakulte verejnej správy, tak mám aj dostatok voľného času. Ten venujem najmä vám - čitateľom a to tým, že sa vám snažím prinášať tie najzaujímavejšie a najaktuálnejšie informácie z celého sveta, ale aj z domova. Okrem písania mi môj voľný čas zaberá motorka, mám rada šport, šoférovanie a ako každá žena milujem nakupovanie.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.