Existujú rôzne diéty či tabletky na chudnutie, ale prístroj, ktorý vám zablokuje čeľusť, aby ste nemohli prijímať potravu je akoby z inej dimenzie. Kritici ho okamžite označili za mučiace zariadenie. Funguje na princípe dvoch magnetov, ktoré zabránia človeku otvoriť ústa na viac ako 2 milimetre. 

Foto od Facebook

Tento DentalSlim Diet Control vyvinuli tímy z univerzity Otago, ktorá sa nachádza na Novom Zélande a vedci z anglického Leedsu. Doteraz bolo zariadenie vyskúšané na 7 obéznych ženách. Univerzita sa ním pýši a dokonca ho označila za prvé zariadenie na chudnutie na svete, ktoré pomáha s bojom proti globálnej epidémie obezity. 

Výsledky štúdie boli zverejnené v British Dental Journal, ktorá popisovala ako bolo 7 žien po dobu jedného týždňa vybavených magnetickým prístrojom. Jedli len tekutú stravu, pretože tuhé potraviny prijímať nemohli. Na konci tohto pokusu stratili ženy približne 5% svojej váhy, čo v priemere predstavovalo 6,36 kilogramov. 

Profesor Paul Brunton sa vyjadril takto: „Hlavnou prekážkou ľudí pri chudnutí je dodržiavanie pravidiel a dlhodobé jedenie nízkokalorickej stravy. Toto je neinvazívna, reverzibilná, ekonomická a atraktívna alternatíva k chirurgickým zákrokom.“ Podľa neho zariadenie nemá žiadne nepriaznivé následky, no ženy, ktoré ho skúšali hovorili niečo iné. Hlásili nepríjemné pocity, ťažkosti s rozprávaním a tiež to, že život bol pre nich odrazu menej uspokojivý.

Len čo bol tento vynález predstavený, okamžite sa našlo niekoľko ľudí, ktorí ho začali kritizovať. Mnohí písali, že je to nástroj na mučenie a jeho tvorcovia by sa mali hanbiť za to, že ho vôbec propagujú. Nuž a je len na vás do ktorej skupiny sa pridáte a čo si o zariadení myslíte vy. 

Zdroj

Avatar
Ahojte, volám sa Zuzana, keďže ešte študujem na vysokej škole, presnejšie na fakulte verejnej správy, tak mám aj dostatok voľného času. Ten venujem najmä vám - čitateľom a to tým, že sa vám snažím prinášať tie najzaujímavejšie a najaktuálnejšie informácie z celého sveta, ale aj z domova. Okrem písania mi môj voľný čas zaberá motorka, mám rada šport, šoférovanie a ako každá žena milujem nakupovanie.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.