Jose Martins bol na výlete v Guatemale a rozhodol sa vyraziť si neďaleko Fuego, teda jednej z najaktívnejších sopiek v Strednej Amerike. Nešiel však priamo k nej, ale na neďalekú horu. No určite nečakal, že v pozadí dôjde k výbuchu sopky a všetko to dokonca stihol zachytiť na video.

Jose sa vybral na horu nachádzajúcu sa neďaleko sopky a prenocoval tam s kamarátmi. Nasledujúce ráno, potom ako sa zobudil, si užil meditáciu a práve vtedy došlo k výbuchu sopky. „Bolo veľmi chladné ráno, naše telá to takmer nezvládli. Aby som ale prekonal chlad, rozhodol som sa meditovať otočený smerom k Slnku. A zrazu sa ozval výbuch,“ opísal situáciu samotný Jose.

Chlapík povedal, že výbuch nečakal. Nastavil kameru len niekoľko minút predtým, čo bol dobrý krok, keďže všetko zaznamenal. Jose sa najskôr otočil k priateľom, aby sa uistil, že vidia to isté a keď sa pozrel naspäť, zvolal iba „Bože môj“!. Podľa Volcano Discovery bola sopka Fuego počas posledných storočí v takmer stálej aktivite. Už od roku 1524 sú zaznamenávané viaceré erupcie. Na tento okamih Jose s partiou určite nezabudnú.

Video z celej situácie si môžete pozrieť tu:

Zdroj

Foto: youtube

Avatar
Ahojte, volám sa Zuzana, keďže ešte študujem na vysokej škole, presnejšie na fakulte verejnej správy, tak mám aj dostatok voľného času. Ten venujem najmä vám - čitateľom a to tým, že sa vám snažím prinášať tie najzaujímavejšie a najaktuálnejšie informácie z celého sveta, ale aj z domova. Okrem písania mi môj voľný čas zaberá motorka, mám rada šport, šoférovanie a ako každá žena milujem nakupovanie.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.