Do Chorvátska každoročne smerujú kroky veľkého množstva Slovákov i Čechov. Hoci je práve more to, čo do Chorvátska láka, nemusíte celú dovolenku preležať na pláži. Pozrite si tieto zaujímavé miesta v Chorvátsku, nebudete ľutovať.

Plitvický národný park

Ak ste fanúšikom filmov o Winnetouovi, určite sú vám známe . Možno ich názov nie, ale určite viete, ako vyzerajú, keďže ich využili práve v tejto legendárnej snímke. Keď ich navštívite, uvidíte 16 vzájomne pospájaných jazier, pričom každé je na inej úrovni. Mimo letnej sezóny si na výlet do Plitvického národného parku pribaľte aj teplejší sveter, pretože tam býva pomerne chladno.

Plitvicke jazera
Plitvické jazerá

Pula

Za koloseom sa nemusíte hnať do Ríma. Nájdete ho aj v jednom zo zaujímavých miest v Chorvátsku – v centre mesta Pula, ktoré v sebe nesie výrazný rímsky vplyv a právom patrí medzi zaujímavé miesta v Chorvátsku. V spojení s tradičnou chorvátskou atmosférou je to jedinečné miesto, ktoré by ste na dovolenke v Chorvátsku nemali obísť.

 

Motovun

Chystáte sa na zájazd do Istrie? Tak to by ste nemali vynechať malebné mestečko Motovun. Rozprestiera sa ako pevnosť na kopci nad riekou Mirnou. Každé leto toto maličké a útulné mestečko hostí filmový festival a letnú školu architektúry. Atmosféru dotvárajú okolité vinice a lesy, kde si môžete oddýchnuť.

Motovun
Motovun

Velebity

Od horúceho slnka si môžete oddýchnuť v tieni vegetácie, ktorú nájdete na Velebitskom masíve. Môžete sa vybrať na turistiku do národného parku Severný Velebit, prejsť sa po slávnej Premužičevovej staze, pokochať sa krásami prírody v netradičnej botanickej záhrade v teréne alebo si vychutnať výhľad z vrcholu kopca Veliki Zavižan.

 

Predtým, ako sa vyberiete preskúmať zaujímavé miesta v Chorvátsku, nezabudnite si . To sa vám zíde, nech cestujete kdekoľvek.

 

Fotky zakúpene vo fotobanke

Avatar
Zaujímavý Svet - každý deň pre vás hľadáme zaujímavý obsah z rôznych oblastí od vedy 21. storočia po históriu. Zaujímame sa aj o zdravie a domácnosť. Pri našich článkoch používame overené zdroje a pri zdravotníckych témach dávame dôraz na vedecké štúdie.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.