Stále viac a viac používateľov TikToku používa túto platformu na zdieľanie zaujímavých informácií. A aj keď sa vždy nájdu nejakí skeptici, učenie na internete je mimoriadne efektívne.

Používateľka Kiyahshi sa podelila o niekoľko faktov, o ktorých vie len málo ľudí a zožala na internete úspech. Poďme sa na ne pozrieť.

1. Králi džungle

Toto malé 12-ročné dievčatko z Etiópie bolo jedného dňa nasilu odvedené štyrmi mužmi. Týždeň na to narazila skupinka mužov na tieto levy, odstrašili ich a ochránili dievčatko, až kým ho nenašla polícia.

2. Sestry

Sestričky pracujúce na Floride boli prijaté na tú istú pozíciu, pracovali tú istú smenu, na rovnakom poschodí a netrvalo dlho kým prišli na to, že sú pokrvnými sestrami, ktoré pri pôrode pred 40 rokmi v Kórei oddelili.

3. Včely

Vždy keď nájdu zdroj alkoholu (v pokazenom ovocí alebo v niekoho poháriku) môžu sa opiť. Ostatné včely ich však nepustia do úľa, kým nevytriezvejú.

4. Veľryba

V roku 2007 našli veľrybu s harpúnou zapichnutou v krku. Ukázalo sa, že harpúna pochádzala z 19. storočia. Celé jedno storočie ju mala zapichnutú v krku.

5. Homár

Ak je nejaké zviera stavané úplne naopak, je to homár. Mozog má v hrdle, nervový systém a zuby v oblasti brucha, obličky v hlave a počuje nohami. A presne ako ľudia sú buď ľaváci, alebo praváci.

6. Zrastené dvojčatá

Tieto zrastené sestry sa delia o jeden mozog, no nielen to – počujú myšlienky tej druhej a vedia sa pozerať očami tej druhej.

7. Cestovná spoločnosť

Existuje spoločnosť, v ktorej vyplníte dotazník, odpoviete na otázky kam by ste chceli ísť, koľko je váš budget a čo radi robíte a zarezervuje vám letenku aj hotel. Neprezradia vám však, kam idete, takže zažijete obrovské dobrodružstvo.

8. Posteľ

Ak si usteliete posteľ, zabezpečíte posteľnej roztoči vlhké prostredie, v ktorom sa jej bude dobre dariť. Ak si neusteliete, budú vystavené čerstvému vzduchu, kvôli čomu uschnú.

9. Ashton Kutcher

Keď mal Ashton 13 rokov, chcel spáchať samovraždu. Chcel skočiť z balkóna nemocnice, aby mohol zachrániť brata a darovať mu srdce.

10. Lietadlá

Je to socha Michaela Richardsa, ktorú sám vytvoril. Celú svoju tvorbu sústredil na lietadlá. Zomrel pri útoku na dvojičky na 92. poschodí.

11. Kačky

Nekŕmte kačky chlebom. Zaplníte im žalúdky, no nebudú mať z toho žiadne živiny a môžete im spôsobiť podvýživu.

12. Útok medveďa

Justin Bieber zachránil život tohto muža pri útoku medveďa. Z ničoho nič ho napadol medveď, keď mu v tom začal zvoniť telefón, pretože mu volala vnučka. Zvonenie “Baby” od Justina Biebera medveďa odplašilo.

13. Láska hory prenáša

Tento muž cestoval za svojou láskou z Indie až do Švédska. Výlet trval štyri mesiace a prešiel cez osem rôznych krajín.

14. Svorka psov

Tento malý chlapec sa volá Ivan. Od štyroch do šiestich rokov ho vychovávala svorka psov. Zakaždým keď chcela chlapca zobrať polícia, psy na nich začali útočiť. Až na štvrtýkrát sa im podarilo zobrať Ivana preč.

15. Lev

Keď je lev zranený, často príde o svoju hrivu, takže keď vidia iné levy nejakého s veľkou hrivou, vyhýbajú sa konfliktom s ním.

16. Med

Ak vám niekto niekedy povedal, že med sa nemôže pokaziť, mal pravdu. V mede nie je dostatok vody na to, aby tam prežili mikroorganizmy.

17. Slnečnice

Slnečnice pohlcujú rádioaktívne látky a ukladajú ich do svojich stonkách.

18. Verejné toalety

Toto je polotransparentná verejná toaleta. Vy vidíte, čo sa deje von, no druhí nevidia, čo sa deje dnu.

19. Pavúky

Na Antarktíde nie sú žiadne pavúky.

20. Japonsko

V stredoveku si Japonci maľovali zuby na čierno. Pomáhalo to pri hnití zubov, bol to však aj módny trend, ktorý ľudia považovali za pekný.

Zdroj

Foto: BoredPanda

Ivana Božiková
Zdravím, volám sa Ivana a študujem filológiu v Banskej Bystrici. Rada čítam, píšem, zisťujem a vymýšľam, cestujem, spoznávam, smejem sa a nepohrdnem ani dobrým jedlom. Teší ma!

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.