Naša planéta je príliš veľká na to, aby bola dostatočne preskúmaná. Častokrát potom narazíme na zvláštne objavy, ktoré nás väčšinou nadchnú. Nasledujúce úchvatné video ukazuje cestovateľku plávajúcu v prírodnom bazéne na jednom z najteplejších a najnižšie položeným miest na svete. Tam by nikto niečo takéto neočakával. Bridget Thackwray a jej partner Topher Richwhite tvoria novozélandské duo, ktoré má na svedomí tento veľký objav.

Foto od youtube

Ide totiž o to, že sa im podarilo objaviť doslova prírodný fenomén. Pri Danakil Depression v Etiópii, v púšti, ktorá je jedným z najteplejších miest na planéte, našli maličké jazierko. Táto oblasť je síce obklopená púšťami, no Bridget bola natočená uprostred slaného jazera. „Je to jedno z najteplejších a najnižších miest na planéte. „Bazén“ sa nachádzal 127 metrov pod hladinou mora a bol veľmi, veľmi slaný. Táto oblasť je však nebezpečná kvôli nebezpečným ľuďom z Eritrei. Musela s nami cestovať aj ochranka a sprievodca, no nevýhodou bolo, že nevedeli veľmi dobre po anglicky,“ povedala Bridget.

Foto od youtube

Púšť bola vytvorená divergenciou troch tektonických platní v africkom rohu. Objavili tam dokonca hominínsku fosíliu s názvom Lucy, ktorá sa datuje 3,2 milióna rokov dozadu, a preto niektorí nazývajú toto miesto „kolískou ľudstva“.

A tu je spomínané video:

 

Zdroj

Avatar
Ahojte, volám sa Zuzana, keďže ešte študujem na vysokej škole, presnejšie na fakulte verejnej správy, tak mám aj dostatok voľného času. Ten venujem najmä vám - čitateľom a to tým, že sa vám snažím prinášať tie najzaujímavejšie a najaktuálnejšie informácie z celého sveta, ale aj z domova. Okrem písania mi môj voľný čas zaberá motorka, mám rada šport, šoférovanie a ako každá žena milujem nakupovanie.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.