Naša planéta je príliš veľká na to, aby bola dostatočne preskúmaná. Častokrát potom narazíme na zvláštne objavy, ktoré nás väčšinou nadchnú. Nasledujúce úchvatné video ukazuje cestovateľku plávajúcu v prírodnom bazéne na jednom z najteplejších a najnižšie položeným miest na svete. Tam by nikto niečo takéto neočakával. Bridget Thackwray a jej partner Topher Richwhite tvoria novozélandské duo, ktoré má na svedomí tento veľký objav.

Foto od youtube

Ide totiž o to, že sa im podarilo objaviť doslova prírodný fenomén. Pri Danakil Depression v Etiópii, v púšti, ktorá je jedným z najteplejších miest na planéte, našli maličké jazierko. Táto oblasť je síce obklopená púšťami, no Bridget bola natočená uprostred slaného jazera. “Je to jedno z najteplejších a najnižších miest na planéte. “Bazén” sa nachádzal 127 metrov pod hladinou mora a bol veľmi, veľmi slaný. Táto oblasť je však nebezpečná kvôli nebezpečným ľuďom z Eritrei. Musela s nami cestovať aj ochranka a sprievodca, no nevýhodou bolo, že nevedeli veľmi dobre po anglicky,” povedala Bridget.

Foto od youtube

Púšť bola vytvorená divergenciou troch tektonických platní v africkom rohu. Objavili tam dokonca hominínsku fosíliu s názvom Lucy, ktorá sa datuje 3,2 milióna rokov dozadu, a preto niektorí nazývajú toto miesto “kolískou ľudstva”.

A tu je spomínané video:

 

Zdroj

Zanechať komentár

avatar
  Subscribe  
Upozorniť