„Nevypovedaná pravda“ je séria komiksov vytvorených venezuelskou umelkyňou Mariou Guadarrama. „Myslím si, že ľudia, ktorí si užívajú moje obrázkové komiksy, sú tí, ktorým sa páči nazrieť do pôvodu ich pocitov,“ povedala Maria.

Maria pracuje ako grafická dizajnérka. Túto prácu vykonáva na čiastočný úväzok a má ju ako záľubu vo večerných hodinách. Kreslenie je jej vášňou a už od raného detstva čerpá inšpiráciu zo všetkých situácii, s ktorými sa vo svojom živote stretla.

Teraz žije v Santiagu v Čile a cíti hlboký smútok z toho, ako to v jej rodnom štáte vyzerá. „Cítim sa beznádejne a frustrovane, najmä keď myslím na svojich rodičov, ktorí tam stále žijú. Keď som bola vo Venezuele, pracovala som pre jedne z najdôležitejších novín. Ale vlastníci novin boli členovia vlády, takže som sa nemohla slobodne venovať takým témam, akým som chcela. Nemohla som písať napr. o politike ani ekonomike. „

„Moja karikatúra bola cenzúrovaná. Kresby nás približujú k poznaniu tak, ako to robí dieťa. Na druhej strane, v Južnej Amerike vo všeobecnosti existuje veľa ilustrátorov so silným hlasom a silnými názormi, najmä v Argentíne a Mexiku. „ Tieto jej silné komiksové obrázky sa týkajú života vo Venezuele, ale aj každého z nás.

Keď sa chceš ponoriť do konverzácie, no jeho myseľ je ako kaluž:

Photo by boredpanda

Existujú rôzne druhy vzťahov

Photo by boredpanda

Bolo by to ľahšie, keby si nechal minulosť za sebou:

Photo by boredpanda

Sú ľudia, ktorí sú iba cestou…nie konečnou destináciou:

Photo by boredpanda

Správny človek:

Photo by boredpanda

Existujú len dva typy ľudí:

Photo by boredpanda

Ale cítiš sa komfortne
– tvoja osamelosť

Photo by boredpanda

Stoj, povedz svoje meno a účel:

Photo by boredpanda

Vo svete, kde si každý nesie svoje vlastné bremeno, je dobre mať teba, sestra:

Photo by boredpanda

Nevyspelá láska – ľúbim ťa, lebo ťa potrebujem
Vyspelá láska – potrebujem ťa, lebo ťa milujem

Photo by boredpanda

Keď sa utápam v problémoch, jednoducho vstanem a presurfujem cez ne:

Photo by boredpanda

Zdroj

 

Avatar
Ahojte, volám sa Zuzana, keďže ešte študujem na vysokej škole, presnejšie na fakulte verejnej správy, tak mám aj dostatok voľného času. Ten venujem najmä vám - čitateľom a to tým, že sa vám snažím prinášať tie najzaujímavejšie a najaktuálnejšie informácie z celého sveta, ale aj z domova. Okrem písania mi môj voľný čas zaberá motorka, mám rada šport, šoférovanie a ako každá žena milujem nakupovanie.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.