Piráti z Karibiku – Prekliatie Čiernej perly je dobrodružný, historický, ale aj zábavný film, ktorý bol uvedený v roku 2003. Za tie roky si postavu Jacka Sparrowa obľúbilo mnoho ľudí. Aj tomu najvernejšiemu fanúšikovi však určite unikli mnohé zaujímavé fakty. Toto je 11 z nich. 

1. Jackova zbraň nebola rekvizita, ale skutočná zbraň zo 17. storočia.

Aj keď Jack počas svojich dobrodružných scén nemohol používať svoju pištoľ tak, ako by chcel, jediný výstrel, na ktorý ju použil, bol dosť dôležitý.

2. Jacka Sparrowa mohol hrať Robert De Niro. 

Na rolu Jacka sa hodilo mnoho známych hereckých postáv. Ponuku dostala aj známa hollywoodska legenda Robert De Niro. Tento herec však ponuku odmietol, pretože veril tomu, že film nebude úspešný. 

Zdroj: wikimedia

3. Niektoré scény sú čistou improvizáciou Johnnyho Deppa. 

… a filmári mu tieto improvizované scény prekvapilo povolili. 

4. Hlavnou inšpiráciou scenáristu pri tvorbe postavy Jacka bol Hugh Jackman. 

Spisovateľ Stuart Beattie sa priznal, že postavu Jacka pomenoval v skutočnosti po Jackmanovi. 

5. Hudobná skupina The Lonely Island má pieseň o Sparrowovi. 

V skladbe s názvom Jack Sparrow sa objavil aj Michael Bolton. 

6. Postavu Jacka mal hrať spočiatku aj Jim Carrey. 

Pri výbere obsadenia postavy Jacka sa páčila tvorcom predstava, že by si túto rolu zahral aj Jim Carrey. Film sa však natáčal v tom istom roku ako Bruce Almighty a herec Carrey si vybral práve tento projekt. 

7. Johnny Depp riadil loď sám. 

Ani samotný Depp netušil, že bude riadiť loď sám. Herec však dokázal, že sa pre túto rolu narodil. Situáciu zvládol ako profesionál aj bez výcviku. 

8. Deppovou inšpiráciou na stvárnenie úlohy Jacka Sparrowa bol Keith Richards. 

Johny Depp sa inšpiroval rockovou legendou, pretože pirátov považoval za rockové hviezdy 18. storočia. Herec však prezradil, že inšpiráciu čerpal aj z animovaného skunka Pepe Le Pewa.

Zdroj: citaty-slavnych.sk

9. Romantické scény mu nesedeli. 

Romantické scény s Elizabeth hercovi nesedeli. Vo filme to nemusí byť na prvý pohľad zjavné, ale Keira Knightley mala v skutočnosti len 17 rokov, keď bola pôvodne obsadená do úlohy Elizabeth Swann. 

10. Depp si nechal skutočne urobiť jedno z tetovaní Jacka Sparrowa. 

11. Depp nosil špeciálne kontaktné šošovky. 

Keďže slnko spôsobovalo na lodi problémy, Johny Depp nosil špeciálne kontaktné šošovky, s ktorými sa mohol pozrieť do slnka aj bez toho, že by musel prižmúriť oči.

ZDROJ

 

 

 

 

 

Lucia Gajdošová
Volám sa Lucia a som študentkou marketingu na Fakulte masmediálnej komunikácie Univerzity sv. Cyrila a Metoda v Trnave. Popri štúdiu sa rada venujem foteniu, vytváraniu obsahu na sociálnych sieťach a spievaniu. Baví ma spoznávať nové miesta, športovať, nakupovať a neohrdnem ani seriálu na Netflixe, či dobrej knihe.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.