Dnešné zaujímavosti ku káve budú trošku pikantnejšie. Pozreli sme sa trochu aj na citlivé témy ako rodičia chceli predať Jackieho Chana ešte kým nebol narodený a dozviete sa aj, komu povedala Lady Gaga, ze smrdí.

Isaac Cordal je španielsky galícijský umelec, ktorého tvorba zahŕňa sochárstvo a fotografiu v mestskom prostredí. Táto fotografia je súčasťou inštalácie „Follow the leaders“ od Isaaca Cordala v Berlíne, Nemecko. V súčasnosti je táto inštalácia viac známa ako „Politici diskutujúci o globálnom otepľovaní“ v Berlíne z roku 2011.

Jackie Chan je legendárny čínsky herec, ktorý je známy svojimi akčnými filmami a bojovými umeniami. Ale ďalšou zaujímavosťou tohto muža je to, že sa narodil o tri mesiace po termíne a strávil celkovo 12 mesiacov v matkinom lone. Po prvom vyslovení tohto neuveriteľného tvrdenia niekedy na začiatku svojej kariéry sa herca z Honkongu niekoľkokrát opýtali na túto tému, pričom vždy trval na tom, že je to pravda. Aj v roku 2010 v rozhovore s britským moderátorom talkshow Jonathanom Rossom, keď sa ho na to opýtali, odpovedal: „áno“ a dodal, že bol obrovské dieťa. Podľa Chana si jeho rodičia nemohli dovoliť operáciu (cisársky rez), aby ho porodili, a dokonca uvažovali o predaji svojho syna, aby zaplatili účet v nemocnici, ale pomohli im priatelia, ktorí im požičali peniaze, aby si ho nechali.

Pri vychádzaní z jej hotela, kde bola Lady Gaga ubytovaná sa začal tvoriť dav ľudí a všetci boli nadšení, že uvidia Lady Gaga. Lady Gaga zbadala vedľa davu bezdomovca a rozhodla sa ho prísť navštíviť. Lady Gaga dala mužovi jeden z kvetov, ktoré držala, a on jej zase jeden z prsteňov, ktoré nosil. Láskavosť a úprimnosť bezdomovca pre Lady Gaga boli také milé a dojímavé. Vytiahla z vrecka peniaze, ktoré mala a dala mu ich.

Dubaj je známy svojimi luxusnými a nadštandardnými atrakciami. Od najvyššej budovy sveta až po ostrov celý z piesku, na tomto mieste nie je núdza o úžasné miesta. Dlhší čas plánujú vybudovať ďalšiu zaujímavú atrakciu – podvodný tenisový kurt. Toto ihrisko by sa nachádzalo v Perzskom zálive a umožňovalo by hráčom hrať tenis v obklopení rýb a koralov. Ihrisko by bolo vyrobené z akrylového skla, k dispozícii by bolo hľadisko pre divákov a šatne pre hráčov na prezliekanie a akékoľvek ďalšie náležitosti potrebné na usporiadanie profesionálneho tenisového zápasu. Cena takéhoto ihriska by stála približne 12 miliónov dolárov. Architekti však tomuto nápadu nie sú príliš naklonení.

Keď sa mačky stretnú, zriedka používajú na komunikáciu typické zvuky mňaukania. Na druhej strane voči ľuďom sú mačky veľkorysé so svojimi hlasovými prejavmi. Používajú svoj hlas, aby nám povedali, čo chcú, ako sa cítia. Profesor Bjarne O. Braastad z Nórskej univerzity prírodných vied (NMBU) je muž, ktorý tieto zvuky študoval a zistil, že mňaukanie pozostáva z inštinktívnych zvukov, ktoré mačiatka používajú na komunikáciu so svojou matkou. A keď na vás mačka mňauká, berie vás ako autoritu, u ktorej hľadá pomoc a naplnenie jej potrieb.

Cestovanie po Japonsku je hračkou vďaka dobre prepojenej sieti letov a šinkanzenov. Tieto možnosti však môžu byť drahé. Momentálne existuje aj cenovo dostupný spôsob cestovania, pri ktorom sa nemusíte báť o pohodlie. Autobusová spoločnosť Willer Express so sídlom v Tokiu má teraz niekoľko úžasných nočných autobusov, ktoré vám ponúkajú svoj vlastný osobný modul so sklopnými sedadlami. Tieto súkromné moduly boli uvedené na trh v roku 2020. Každý autobus ReBorn má 18 priestranných sklopných sedadiel s opierkou na nohy, opierkou na krk, skladacím stolíkom, držiakom na pohár, prikrývkou a elektrickou zásuvkou na nabíjanie všetkých vašich zariadení.

Prvý zapaľovač vyrobil v roku 1816 nemecký chemik Johann Wolfgang Döbereiner. Döbereinerova lampa, ako sa nazývala, bola vysoko nebezpečná náplň naplnená vodíkom a spúšťaná platinovým katalyzátorom. Zapaľovače sa skutočne rozbehli až vtedy, keď spoločnosť Zippo v tridsiatych rokoch minulého storočia začala hromadne vyrábať praktickejšie modely. Chemické reakcie podobné zápalke sa začali už v 17. storočí objavením fosforu, ale skutočná trecia zápalka bola vynájdená až v roku 1827. V tom roku britský chemik John Walker vyrobil zápalky z dlhých tyčiniek s kombináciou sulfidu antimónu, chlorečnanu draselného, gumy a škrobu na konci. Svoj vynález nazval Congreves.

Zdroj: 1234567 

Alexandra Rakučiaková
Ahojte, volajú ma Alex. Som vášnivá knihomolka, no baví ma aj varenie, krížovky, kvízové súťaže, spoločenské hry a zo všetkého najviac zbožňujem hokej. Vyštudovala som síce právo, no veľkú lásku som našla práve v žurnalistike. Prajem pohodové čítanie :-)

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.