Počuli ste už o dievčatku z Indie, ktoré sa narodilo so štyrmi nohami a štyrmi rukami, alebo o tom, prečo si parížski väzni brali za ženy prostitútky? Aj o týchto extrémnych faktoch sa dozviete v dnešných zaujímavostiach ku káve.

Herec a filantrop Sonu Sood, ktorý si pred dvoma rokmi vyslúžil uznanie za pomoc migrantom dostať sa do ich domovov počas lockdownu Covid-19, teraz pomohol dievčaťu menom Chaumukhi Kumari. Chaumukhi, ktorá pochádza z Biháru v Indii, sa narodila so štyrmi nohami a štyrmi rukami. Sonu, ktorý zdieľal fotografie Chaumukhi a seba, svojim fanúšikom povedal, že podstúpila operáciu.

Tento veselý moment zachytený na jednom zo školských podujatí princa Harryho ukázal chuť princeznej z Walesu na zábavu a súťaženie. V roku 1991 sa Diana zúčastnila bežeckých pretekov s ostatnými rodičmi na športovom dni v škole Wetherby. Bežala bosá a preteky prehrala, informoval Harper’s Bazaar. Od členov kráľovskej rodiny sa zvyčajne očakáva, že budú na verejnosti nosiť topánky. Väčšinu z týchto kráľovských smerníc sa nasledovníci učia, ale nie sú napísané. Podľa Vogue jedným z týchto pravidiel je, že topánky musia byť udržiavané čisté a hlavne obuté.

Dodo je dva a pol ročný šimpanz a od útleho veku hral úlohu náhradnej matky niekoľkým tigríčatám v thajskej zoologickej záhrade asi 15 kilometrov od mesta Bangkok. Vyššie uvedená fotografia ukazuje Doda, ako kŕmi mliekom Aorna, dvojmesačné tigrie mláďa na Samut Prakan Crocodile Farm and Zoo (Krokodílej farme so ZOO, pozn. red.). Dodo bol vycvičený na kŕmenie mliekom mladých tigríkov z fľaše.

V roku 1719 sa John Law (štátny zástupca a ekonóm) rozhodol ponúknuť väzňom v Paríži niečo, čo nemohli odmietnuť. Ponúkol im slobodu, pokiaľ budú ochotní vziať si prostitútku a odísť do Louisiany. Každý, kto súhlasil s dohodou, bol spútaný, kým nenastúpili na loď, ktorá sa mala plaviť na pobrežie Mexického zálivu. John Law zašiel tak ďaleko, že prepadol nemocnice pre opitých a neporiadnych vojakov, našiel prostitútky a čierne ovce spoločnosti, chudákov a takmer každého, kto by nerobil rozruch, a potom ich násilne odviezli do dokov, aby ich odoslali preč do kolónie. Tým, ktorí prišli dobrovoľne, ponúkli pôdu a zásoby.

Na fotografii mladý chlapec z Iránu, ktorý s rakovinou leží v posteli vo svojej nemocničnej izbe. Na druhej strane sklenenej steny je jeho učiteľ a obaja komunikujú cez telefóny na stene – pravdepodobne ako bezpečnostné opatrenie pre pacientov s nákazlivými chorobami, keďže ich imunita býva oslabená. Mladý učiteľ sedí so skríženými nohami na podlahe a drží tablet, ktorý je čiastočne otočený smerom k sklu a pomocou telefónu chlapcovi číta lekciu.

Aryabhata, narodený v roku 476 nášho letopočtu, bol prvým v línii veľkých matematikov-astronómov klasického veku indickej matematiky a indickej astronómie. Hoci jeho rodisko je neisté, odišiel do Kusumapura (Pataliputra alebo moderná Patna) na pokročilé štúdiá a žil tam nejaký čas ako vedúci inštitúcie (kulapati). O Aryabhatovi sa tiež hovorí, že zriadil observatórium v chráme Slnka v Taregane v Biháre. Svojou prácou pomohol neskorším vedcom k vynájdeniu konštatnty Pí a číslu nula.

Taylor Swift kúpila dom pre tehotnú fanúšičku po tom, čo zistila, že žila osem mesiacov tehotenstva bez domova. Fanúšička, známa ako Stephanie, dostala túto správu ako prekvapenie v zákulisí po Swiftovej vystúpení v Manchestri. V rovnakom období prišiel partner Stephanie o prácu. Zatiaľ čo Taylor Swift povedala Stephanie, že jej chce v ten večer zaplatiť za lístok na koncert, v skutočnosti jej a jej partnerovi pomohla kúpiť dom a všetky detské potreby.

Zdroj: 1234567 

Alexandra Rakučiaková
Ahojte, volajú ma Alex. Som vášnivá knihomolka, no baví ma aj varenie, krížovky, kvízové súťaže, spoločenské hry a zo všetkého najviac zbožňujem hokej. Vyštudovala som síce právo, no veľkú lásku som našla práve v žurnalistike. Prajem pohodové čítanie :-)

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.