Počuli ste už o žene, ktorá počas pátracej akcie hľadala samú seba a o obrovskej soche exkrementu, ktorá má patriť medzi umenie? Aj o týchto bizarnostiach sa dočítate v dnešných zaujímavostiach ku káve.

Prieliv Øresund oddeľuje dánsky ostrov Zealand od juhošvédskej provincie Scania. Jeho šírka je 4 kilometre. Je to najužší bod medzi zámkom Kronborg v Helsingør v Dánsku, to však tieto škandinávske krajiny nemohlo zastaviť. Najskôr však navrhli veľkolepý most, ktorý sa časom zmenil na tunel.

16-mesačného chlapca v Rusku museli operovať po tom, čo v priebehu niekoľkých minút prehltol 42 magnetov z chladničky, kým zostal sám v kuchyni. Matka batoľaťa spanikárila, keď si všimla, že všetky magnety z rodinnej chladničky zmizli po tom, čo sa na krátku dobu vzdialila. Ponáhľala sa so synom na miestnu kliniku, kde lekári vykonali skenovanie. Boli ohromení, keď videli obrovské množstvo malých, okrúhlych magnetov v jeho bruchu, informoval Daily Mail. Chlapca následne previezli do nemocnice neďaleko jej domu v ruskom Čeľabinsku, kde ho chirurgovia okamžite operovali.

Nafukovacie sochy môžu byť pekné, ale môžu nás aj znechutiť. Nikto to nerobí lepšie ako Paul McCarthy. Jeho dielo Complex Pile napríklad predstavuje monumentálnu kopu fekálií umiestnenú vo vysoko prístupnom verejnom priestore. Zatiaľ čo centrá miest a otvorené priestranstvá sú zvyčajne vyhradené pre pamätníky hrdinov a pamiatok historických bitiek, umelec situuje veľkú kopu exkrementov do veľkolepého exteriéru.

Selfie s tigrmi sú od roku 2014 v New Yorku nezákonné po tom, čo guvernér Andrew Cuomo podpísal zákon zakazujúci fotenie s tigrom, levom alebo inou veľkou šelmou. Tigrie selfie sú populárne na internetových zoznamkách, no niektorí ich odsudzujú a tvrdia, že sú nebezpečné pre šelmy aj pre ľudí, ktorí ich fotia. Podobné zákony sú už aj v štátoch vrátane Mississippi, Arizony a Kansasu, kde bolo v roku 2005 zabité 17-ročné dievča, keď pózovalo s tigrom na svojich fotografiách.

Japonský výskumník Hiroshi Nittono zistil, čo je pomocným faktorom našej produktivity. Podľa novej štúdie vedenej Nittonom na univerzite v Hirošime, pozeranie sa na obrázky šteniatok, medvedíkov panda a videá milých mačiek v práci vám nielen zlepší náladu, ale môže tiež zvýšiť vašu produktivitu.

Tri desaťročia po páde Berlínskeho múru, ktorý kedysi oddeľoval východný a západný Berlín, stoja stovky častí bariéry roztrúsené po krajinách po celom svete. Podľa denníka The Guardian sa v skutočnosti nachádza viac kusov v iných krajinách ako v samotnom Nemecku.

Skupina záchranárov a dobrovoľníkov strávila v roku 2012 hodiny hľadaním nezvestnej ženy neďaleko islandského kaňonu Eldgja. Skupina turistov cestovala po Islande turistickým autobusom a v sobotu popoludní sa zastavila neďaleko sopečného kaňonu na juhu vysočiny, informuje islandská spravodajská organizácia mbl.is. Jedna zo žien v autobuse sa odišla prezliecť a prevetrať. Keď sa vrátila, spolužiaci si ju nevšimli. Čoskoro sa objavili správy o nezvestnom pasažierovi. Žena nevedela o akú osobu ide, nik nemal jej popis, tak sa zapojila do pátrania. Asi 50 ľudí prehľadávalo terén vozidlami aj pešo. Pobrežná stráž dokonca pripravovala na pomoc helikoptéru. Pátranie však bolo odvolané asi o 3:00, keď sa ukázalo, že nezvestná žena bola v skutočnosti medzi dobrovoľníkmi a hľadala samú seba. Aj vďaka takýmto príbehom odborníci neodporúčajú ľuďom cestovať bez niekoho známeho.

Zdroj: 1234567 

Alexandra Rakučiaková
Ahojte, volajú ma Alex. Som vášnivá knihomolka, no baví ma aj varenie, krížovky, kvízové súťaže, spoločenské hry a zo všetkého najviac zbožňujem hokej. Vyštudovala som síce právo, no veľkú lásku som našla práve v žurnalistike. Prajem pohodové čítanie :-)

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.