Zaujímavosti ku káve - Série zaujímavých faktov od stránky Zaujímavý Svet

Zaujímavosti ku káve je náš pravidelný koncept na, ktorí ste vy čitatelia zvyknutí. O popularite tejto série svedčí aj fakt, že už máme viac ako 1000 častí a v každej nájdete vždy niečo zaujímavé a často ide o naozajstné svetové kuriozity! Každý fakt má na konci článku overený zdroj. Avšak, chyby sa stávajú a tak sme vďační za každý podnet našich čitateľov, ktorý je podložený dôveryhodným zdrojom.

Najnovšie kuriozity a fakty

Zopár zaujímavosti ku káve, ktoré ti zaručene rozšíria obzory #1135: koľko...

Je tu ďalší diel zaujímavostí z celého sveta, v ktorom sa dozviete, koľko rokov mal Sir Isaac Newton, keď objavil gravitačný zákon a tiež aj to, koľko percent konzumentov alkoholu má imunitu voči "opici".

Zopár zaujímavosti ku káve, ktoré ti zaručene rozšíria obzory #1134: koľko...

A máme tu ďalší diel zaujímavostí z celého sveta, v ktorom sa dozviete, koľko percent požiarov v USA spôsobia ľudia a tiež aj to, koľko hodín strávia všetci ľudia spoločne na sociálnych sietiach každý deň.

Zopár zaujímavosti ku káve, ktoré ti zaručene rozšíria obzory #1133: koľko...

V dnešnom dieli zaujímavostí sa dozviete, koľko Oscarov získal Walt Disney medzi rokmi 1931 až 1969 a tiež aj to, koľko nových červených krviniek vytvára ľudské telo každú sekundu.

Zopár zaujímavosti ku káve, ktoré ti zaručene rozšíria obzory #1132: ktorá...

Je tu ďalší diel zaujímavostí z celého sveta, v ktorom sa dozviete, ktorá planéta je najhorúcejšou planétou slnečnej sústavy a tiež aj to, koľko slín vyprodukujú naše ústa za jediný deň.

Zopár zaujímavosti ku káve, ktoré ti zaručene rozšíria obzory #1131: kde...

A máme tu ďalší diel zaujímavostí z celého sveta, v ktorom sa dozviete, kde sa nachádza najhorúcejšie miesto na planéte a tiež aj to, prečo raz ponúkol Mike Tyson ošetrovateľovi v zoo 10 000 dolárov.

Zopár zaujímavosti ku káve, ktoré ti zaručene rozšíria obzory #1130: koľko...

V dnešnom dieli zaujímavostí sa dozviete, koľko žien je spokojných po sexe s vlastným partnerom a tiež aj to, koľko percent vysokoškolských študentov uvádza, že majú problémy so spánkom.

Zopár zaujímavosti ku káve, ktoré ti zaručene rozšíria obzory #1129: koľkokrát...

Je tu ďalší diel zaujímavostí z celého sveta, v ktorom sa dozviete, koľkokrát za deň si zívne priemerný človek a tiež aj to, aký je nástupný plat v spoločnosti McDonald’s v Dánsku.

Zopár zaujímavosti ku káve, ktoré ti zaručene rozšíria obzory #1128: koľko...

A máme tu ďalší diel zaujímavostí z celého sveta, v ktorom sa dozviete, koľko dolárov stál prvý predaný lístok do Disneylandu a tiež aj to, ktorá krajina ako prvá používala papierové peniaze.

Zopár zaujímavosti ku káve, ktoré ti zaručene rozšíria obzory #1127: v...

V dnešnom dieli zaujímavostí sa dozviete, v ktorý deň v týždni sa stávajú najsmrteľnejšie autonehody a tiež aj to, aký podiel majú astrologické znamenia na príťažlivosť a kompatibilitu medzi partnermi.

Najpopulárnejšie série za posledných 7 dní

Zopár zaujímavosti ku káve, ktoré ti zaručene rozšíria obzory #1123: ktorý...

Je tu ďalší diel zaujímavostí z celého sveta, v ktorom sa dozviete, ktorý známy spevák nikdy nevystupoval mimo Severnej Ameriky a tiež aj to, v koľkých rokoch je možné u dieťaťa objaviť psychopatiu.

Zopár zaujímavosti ku káve, ktoré ti zaručene rozšíria obzory #1121: aké...

V dnešnom dieli zaujímavostí sa dozviete, aké staré sú najstaršie fosílie švábov a tiež aj to, koľko trestných činov je spáchaná ľuďmi mladšími ako 18 rokov.

Zopár zaujímavosti ku káve, ktoré ti zaručene rozšíria obzory #1122: ktorý...

A máme tu ďalší diel zaujímavostí z celého sveta, v ktorom sa dozviete, ktorý orgán ľudského tela je najväčším vnútorným orgánom a tiež aj to, v ktorom roku bola vynájdená prvá zubná kefka.

Tie najlepšie časti za celé obdobie

Zopár zaujímavosti ku káve, ktoré ti zaručene rozšíria obzory #630: prečo...

V dnešnom dieli zaujímavostí sa dozviete, prečo sú ľavé ženské prsia menšie než pravé a tiež aj to, bez ktorej časti tela bol pochovaný Napoleon.

Zopár zaujímavosti ku káve, ktoré ti zaručene rozšíria obzory #281

V dnešnom dieli zaujímavostí sa dozviete, aké deti rodia ženy s veľkými zadkami, ale aj mnohé iné zaujímavé informácie.

Zopár zaujímavosti ku káve, ktoré ti zaručene rozšíria obzory #469

Je tu ďalší diel zaujímavostí z celého sveta, v ktorom sa dozviete koľko ľudí zabila nórska polícia za posledných 17 rokov, ale aj to, kedy sa narodil Kim Il-Sung.