Zaujímavosti ku káve - Série zaujímavých faktov od stránky Zaujímavý Svet

Zaujímavosti ku káve je náš pravidelný koncept na, ktorí ste vy čitatelia zvyknutí. O popularite tejto série svedčí aj fakt, že už máme viac ako 1000 častí a v každej nájdete vždy niečo zaujímavé a často ide o naozajstné svetové kuriozity! Každý fakt má na konci článku overený zdroj. Avšak, chyby sa stávajú a tak sme vďační za každý podnet našich čitateľov, ktorý je podložený dôveryhodným zdrojom.

Najnovšie kuriozity a fakty

Zopár zaujímavosti ku káve, ktoré ti zaručene rozšíria obzory #1222: aké...

Je tu ďalší diel zaujímavostí z celého sveta, v ktorom sa dozviete, aké štýly hudby uprednostňujú psy a tiež aj to, pred koľkými rokmi mali veľryby nohy a žili aj na súši.

Zopár zaujímavosti ku káve, ktoré ti zaručene rozšíria obzory #1221: ktorá...

A máme tu ďalší diel zaujímavostí z celého sveta, v ktorom sa dozviete, ktorá krajina je najľudnatejšou krajinou Blízkeho východu a má najväčšiu populáciu arabov na svete a tiež aj to, koľko hodín za celý svoj život strávi priemerný človek v práci.

Zopár zaujímavosti ku káve, ktoré ti zaručene rozšíria obzory #1220: ako...

V dnešnom diele zaujímavostí sa dozviete, ako často mení priemerný slobodný muž svoje obliečky a tiež aj to, v ktorej krajine sa nachádza viac ošípaných ako ľudí.

Zopár zaujímavosti ku káve, ktoré ti zaručene rozšíria obzory #1219: ktorá...

Je tu ďalší diel zaujímavostí z celého sveta, v ktorom sa dozviete, ktorá krajina má jednu z najvyšších úrovní gramotnosti na svete a tiež aj to, ktorá krajina ako prvá prijala kresťanstvo ako štátne náboženstvo v roku 301.

Zopár zaujímavosti ku káve, ktoré ti zaručene rozšíria obzory #1218: koľko...

A máme tu ďalší diel zaujímavostí z celého sveta, v ktorom sa dozviete, koľko Britov si myslí, že sú krajší ako 50% populácie a tiež aj to, koľko Nutelly sa vyrobí každý jeden rok.

Zopár zaujímavosti ku káve, ktoré ti zaručene rozšíria obzory #1217: koľko...

V dnešnom diele zaujímavostí sa dozviete, koľko dospelých ľudí v Afrike je negramotných a tiež aj to, koľkokrát viac vody spotrebuje ručné umývanie riadu ako moderná umývačka riadu.

Zopár zaujímavosti ku káve, ktoré ti zaručene rozšíria obzory #1216: koľkokrát...

Je tu ďalší diel zaujímavostí z celého sveta, v ktorom sa dozviete, koľkokrát za jeden deň si odomkne priemerný človek svoj telefón a tiež aj to, o koľko IQ stúpla priemerná inteligencia od roku 1950.

Zopár zaujímavosti ku káve, ktoré ti zaručene rozšíria obzory #1215: koľko...

A máme tu ďalší diel zaujímavostí z celého sveta, v ktorom sa dozviete, koľko ľudí v Južnej Afrike je HIV pozitívnych a tiež aj to, na liečbu, ktorých chorôb sa používala marihuana v USA v roku 1850.

Zopár zaujímavosti ku káve, ktoré ti zaručene rozšíria obzory #1214: koľko...

V dnešnom diele zaujímavostí sa dozviete, koľko kalórií dokáže spáliť počas hodinového horúceho kúpeľa a tiež aj to, koľkokrát bola silnejšia najväčšia jadrová bomba oproti Hirošime a Nagasaki.

Najpopulárnejšie série za posledných 7 dní

Zopár zaujímavosti ku káve, ktoré ti zaručene rozšíria obzory #1188: ktorá...

A máme tu ďalší diel zaujímavostí z celého sveta, v ktorom sa dozviete, ktorá krajina má v priemere jednu heavymetalovú skupinu na každých 2 000 obyvateľov a tiež aj to, z akej vzdialenosti dokážu psy vycítiť vôňu svojich domovov a majiteľov.

Zopár zaujímavosti ku káve, ktoré ti zaručene rozšíria obzory #1187: koľko...

V dnešnom dieli zaujímavostí sa dozviete, koľko percent času udržiavajú očný kontakt zamilovaní ľudia a tiež aj to, ako sa pokúsila žena z Brazílie zabiť svojho muža.

Zopár zaujímavosti ku káve, ktoré ti zaručene rozšíria obzory #1209: koľko...

A máme tu ďalší diel zaujímavostí z celého sveta, v ktorom sa dozviete, koľko ľudí zahynie pri dopravných nehodách priemerne za jeden rok a tiež aj to, ktorý nápoj má rovnakú úroveň kyslosti ako vagína.

Tie najlepšie časti za celé obdobie

Zopár zaujímavosti ku káve, ktoré ti zaručene rozšíria obzory #630: prečo...

V dnešnom dieli zaujímavostí sa dozviete, prečo sú ľavé ženské prsia menšie než pravé a tiež aj to, bez ktorej časti tela bol pochovaný Napoleon.

Zopár zaujímavosti ku káve, ktoré ti zaručene rozšíria obzory #281

V dnešnom dieli zaujímavostí sa dozviete, aké deti rodia ženy s veľkými zadkami, ale aj mnohé iné zaujímavé informácie.

Zopár zaujímavosti ku káve, ktoré ti zaručene rozšíria obzory #469

Je tu ďalší diel zaujímavostí z celého sveta, v ktorom sa dozviete koľko ľudí zabila nórska polícia za posledných 17 rokov, ale aj to, kedy sa narodil Kim Il-Sung.