Je veľmi pravdepodobné, že ste v detstve verili, že kúzla zo sveta Harryho Pottera môžu fungovať aj v skutočnom živote. Možno ste dokonca boli jedným z mnohých, ktorí čakali na prijímací list do Rokfortu v deň svojich jedenástych narodenín. Rovnako je možné, že ste verili, že mnohé veci, ktoré sa stali v knihách a filmoch, sú čarovné, hoci v skutočnosti boli úplne bežné. Dnes sme teda pre vás pripravili niekoľko skutočných vecí zo sveta Harryho Pottera.

1. Ľudia, ktorí vám vo vlaku predávajú veci z vozíka

Photo by BrightSide

2. Fakulty ako Chrabromil, Bytrohlav… na školách! Harryho Pottera som prvýkrát čítal, keď som mal 11 rokov, odvtedy som ho čítal niekoľkokrát, ale až keď som dovŕšil 29 rokov, takmer náhodou som zistil, že takéto fakulty sú normálna vec v bežnom živote. 

Photo by BrightSide

3. Meno Hermiona – isté dieťa vraj poslalo Rowlingovej list, v ktorom jej ďakovalo, že keď sa Harry Potter stal populárnym, ľudia zrazu vedeli vysloviť jej meno.

hermione photo
Photo by lelilel (Pixabay)

4. Myslel som si, že peňažný systém je príliš komplikovaný, pretože je to svet fantázie. Lenže priamo čerpá z britskej meny pred decimalizáciou. Každý Brit, ktorý používal peniaze pred začiatkom 70. rokov, by to vedel, ale ja som mladší a Američan, takže mi to nikdy nedošlo.

5. Nosenie rúcha ako súčasti školskej uniformy. Myslel som si, že je to fikcia, kým som nešiel na Oxford…

hogwarts photo
Photo by PokeyArt (Pixabay)

6. Myslel som si, že vylúčenie je len v Rokforte ako nejaké kúzlo… a až neskôr som si uvedomil, že je to normálna vec, keď niektoré deti vylúčili z mojej školy.

london buses photo
Photo by vinsky2002 (Pixabay)

7. Nemyslím si, že som si niekedy myslel, že sú čarovné, ale pri maskotovi Bifľomoru som prvý raz počul o jazvecoch.

8. Myslel som si, že nie je pravda, že všetky domy na ulici vyzerajú rovnako.

9. Nočný autobus – myslel som si, že si to vymysleli, kým som nenavštívil Londýn.

10. Nicholas Flamel a celá myšlienka kameňa mudrcov je skutočná. On skutočne existoval a v Paríži je po ňom pomenovaná ulica.

Photo by Flickr

11. Dvojposchodové autobusy! Vyrastal som v austrálskom vidieckom meste, takže žiadne poschodové autobusy… Zistil som to až rok po uvedení prvého filmu, keď som odišiel do Perthu a potom do Londýna.

hogwarts photo
Photo by Metro Centric

12. Najčarovnejšie na Rokfortskom exprese je, že pokiaľ viem, v príbehu na ňom nebolo vôbec nič čarovné. Bol to len obyčajný britský parný vlak, ktorý obsluhovali čarodejnice a čarodejníci.

harry potter photo
Photo by Efraimstochter (Pixabay)

Zdroj

 
Barbora Piatková
Ahojte, volám sa Barbora a som študentkou informatiky na Masarykovej univerzite v Brne. Rada objavujem nové veci, športujem, trávim čas v prírode a nepohrdnem ani dobrým jedlom.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.