Wikimedia
Wikimedia

Zaujímavý vynález s názvom “ Willy warmer“ (z en. warmer – zahrievač,) mal v histórií praktické využitie naprieč viacerými národmi.  Prvé zmienky o tomto vynáleze pochádzajú z Chorvátska, kde tento „life-hack“ využívali miestni muži počas zimy v horských oblastiach. Rovnako tento vynález poznali aj Dáni, Nóri a obyvatelia Faerských ostrovov. Mimo praktických využití sa Willy warmer využíval aj ako skúška zrelého vzťahu a či je partner pripravený na svadbu. Ak žena uplietla mužovi takúto „ponožku“ a darovala mu ju s kamennou tvárou očakávalo sa od muža, že žart pochopí . Ak však muž dar s pohoršením odmietol znamenalo to, že  na svadbu ešte nie je pripravený !

 

zdroj

Avatar
Zaujímavý Svet - každý deň pre vás hľadáme zaujímavý obsah z rôznych oblastí od vedy 21. storočia po históriu. Zaujímame sa aj o zdravie a domácnosť. Pri našich článkoch používame overené zdroje a pri zdravotníckych témach dávame dôraz na vedecké štúdie.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.