Írsky zberateľ fotoaparátov William Fagan si v roku 2015 zaobstaral fotograf Leica III, ktorý sa datuje do roku 1935. Dostal k nemu aj film, no ten odložil a začal sa ním zaoberať až nedávno. A keď sa mu podarilo film vyvolať, našiel tam naozaj zaujímavé fotografie. Tým sa však príbeh len začal.

22 snímok rozpráva príbeh mladej ženy, na ktorých je zväčša sama, no sú tam aj fotografie prírody, auta či muža, ktorý bol zrejme jej partnerom. Vyzerá to akoby spolu cestovali po Európe. Samotnému Williamovi sa zdali fotografie až príliš osobné a cítil sa trochu nepríjemne, keď sa na ne pozeral, pretože sa mu zdalo ako keby nakukol do úplne cudzieho albumu. No hnala ho myšlienka, ktorá spočívala v tom, že čo ak by daných ľudí našiel.

Odhaduje sa, že snímky sú z 50. rokov a ľudia na nich sú teda dnes už veľmi starí, ak ešte vôbec žijú. „Fotografie boli veľmi dobre komponované a dobre exponované. Vzhľadom na svoj vek sú skutočne kvalitné,“ povedal chlapík. William napokon kontaktoval svojho priateľa, ktorý prevádzkuje fotografický web v Spojenom kráľovstve a napísal k snímkam zopár informácii. Od zverejnenia na webe sa fotografie objavili v publikáciach po celom svete.

Zatiaľ však chlapík nedostal odpoveď na otázku kto je na tých fotografiách a existujú len rôzne dohady. Podľa špz auta značky BMW sa zdá, že tá bola vydaná v Mníchove niekedy v roku 1948. Viac sa doposiaľ nepodarilo objasniť.

Zdroj

Foto: Boredpanda

Avatar
Ahojte, volám sa Zuzana, keďže ešte študujem na vysokej škole, presnejšie na fakulte verejnej správy, tak mám aj dostatok voľného času. Ten venujem najmä vám - čitateľom a to tým, že sa vám snažím prinášať tie najzaujímavejšie a najaktuálnejšie informácie z celého sveta, ale aj z domova. Okrem písania mi môj voľný čas zaberá motorka, mám rada šport, šoférovanie a ako každá žena milujem nakupovanie.

1 komentár

  1. Dobové fotografie zachycujú ešte dnes existujuci hotel Julier – Hospiz vo Švajčiarsku v blízkosti St.Moritz ,pri švajčiarsko-talianskych hraniciach .Ide o zónu taliansky hovoriacu . Dvojica bola v tejto lokalite na výlete . Pokiaľ tam nenocovali asi o nich záznam v knihe hostí nebude. Partnerka odfotila svojho spoločníka v reštaurácii , ale spoločník má na fotografii zatvorené oči , dá sa usudzovať , že dáma asi nebola príliš zbehlá vo fotografovaní .Fotografie sú z letného obdobia , kedže na blízkom jazere nie je ľad . Ďalšie zaujímavé informácie sú tu :https://www.macfilos.com/2020/09/11/swiss-roll-hidden-for-70-years-these-photographs-were-recovered-from-an-ancient-leica-film-cassette/

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.