Každý rok sa vyrobí viac ako 300 miliónov ton plastových fliaš a 200 miliárd hliníkových plechoviek, z ktorých 50% je určených len na jedno použitie. Tento mladý pár z Austrálie ale našiel spôsob, ako pomôcť životnému prostrediu a zároveň si týmto spôsobom zarobiť na svoju svadbu.

Leonie Starr a Matthew Porter tak spojili svoju lásku k prírode s výzvou získať peniaze na svadbu snov jednoduchým zberom a recykláciou plastových fliaš a hliníkových plechoviek. S touto činnosťou začali len nedávno, presnejšie v roku 2018. V Queenslande funguje systém, ktorý ak donesiete plechovku alebo plastovú fľašu, tak za každý kus dostanete 10 centov.

Spočiatku si stanovili skutočne smelý plán, do svojej svadby chceli recyklovať 81 000 dolárov, k čomu by potrebovali vyzbierať 810 000 fliaš a plechoviek. Svadbu si chcú užiť na ostrove Vanuatu. Pár začal postupne zdieľať svoje úspechy aj na Facebooku a k ich cieľu im pomáhajú aj rôzne podniky či priaznivci. Do dnešného dňa sa im podarilo zarobiť 6 000 dolárov. Do roku 2020 však ešte majú pomerne dosť času a tento finančný obnos sa im určite podarí navýšiť.

Zdroj

Foto: Facebook

Avatar
Ahojte, volám sa Zuzana, keďže ešte študujem na vysokej škole, presnejšie na fakulte verejnej správy, tak mám aj dostatok voľného času. Ten venujem najmä vám - čitateľom a to tým, že sa vám snažím prinášať tie najzaujímavejšie a najaktuálnejšie informácie z celého sveta, ale aj z domova. Okrem písania mi môj voľný čas zaberá motorka, mám rada šport, šoférovanie a ako každá žena milujem nakupovanie.

3 KOMENTÁRE

  1. niekto nevie pocitat asi , v usa kazda plechovka stoji 5 centov ,pri 810 tisicoch , dostali 40 tis dolarov , takze zase raz nejaky instagramovy fake ,a trulo co to publikoval na slovenskom serveri

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.