8 známych kozmetických produktov, za ktoré sa neoplatí vyhadzovať peniaze

16521

Čoraz viac ľudí používa rozličné kozmetické produkty a pravidelne do svojej zbierky pridávajú nové kusy. Nie vždy však populárne výrobky fungujú tak, ako výrobcovia sľubujú. Toto je 8 z nich.

1. Masážny valček na tvár

Hovorí sa, že masážny valček sa používal už v období dynastie Čching. Číňania verili, že má upokojujúce a liečivé účinky. Dnes sa tento produkt teší veľkej obľube, pretože ho známe osobnosti propagujú ako zázračnú vec, ktorá vyčistí vašu pleť, odstráni opuchy, zbaví vás vrások a podporí tvorbu kolagénu.
Kožní lekári však tvrdia, že jediné plus je masáž, ktorú si viete prostredníctvom valčeka spraviť. Mali by ste ho pravidelne čistiť, pretože sa na ňom držia nečistoty z pleti a okolia. Špinavý valček vám vie veľmi rýchlo spôsobiť infekciu.

2. Trblietavé masky na tvár

Nielenže nie sú dobré pre životné prostredie, ale plast, ktorý dodáva produktu lesk, vám môže vážne poškodiť pleť. Spôsobuje podráždenie – najmä ľuďom s citlivou pokožkou.

3. Procedúry so slimačím slizom

Množstvo kórejských produktov na pleť obsahuje slimačí sliz. Existuje dokonca aj špeciálna procedúra – slimačia terapia. Na tvár vám dajú slimáky, a tie vám po nej začnú loziť. Odborníci však upozorňujú, že aj keď sa o slimačom slize hovorí ako o skvelej hydratačnej zložke, neexistuje dostatočné množstvo výskumov, aby mohli potvrdiť jeho priaznivé účinky.

4. Domáce masky na tvár

Internet je plný článkov, kde nájdete masky na tvár z bežných surovín. Niektoré pomôžu, iné nie, ďalšie zase môžu ublížiť. Suroviny, ktoré sú takmer v každom recepte, ale nemali by ste ich používať, sú kokosový olej, lak na nechty a peroxid vodíka.

5. Zlupovacie masky

Keď si ich dávate dole, lepidlo môže poškodiť hornú vrstvu vašej pokožky. Narušíte tým prirodzenú “stenu”, ktorá chráni vašu pleť pred vonkajšími vplyvmi a udržiava ju hydratovanú. Existuje mnoho iných, bezpečnejších foriem čistenia pórov.

6. Produkty na intímne partie

Je akýsi všeobecný názor, že produkty s určitým pH by sa mali používať na intímnu hygienu. Je to založené na fakte, že tieto časti tela majú rozličné stupne kyslosti, takže obyčajné mydlo by mohlo spôsobiť podráždenie.
Avšak táto hygiena sa vzťahuje len na vonkajšiu časť tela, preto je v poriadku používať aj obyčajné mydlo.

7. Henna na vlasy

Už ako malé deti sme si mysleli, že farbenie vlasov hennou je celkom bezpečné. Nie je to však také jednoduché. Aj keď je henna prírodným farbivom, nie všetky sú rovnako bezpečné. Je lepšia sa vyvarovať známej čiernej henne, pretože zložky, ktoré sú pridané do tejto farby, môžu spôsobiť alergickú reakciu, popáleniny, pľuzgiere a môžu vám celkom vysušiť vlasy.

8. Fialový šampón

Blondíny používajú tento šampón, aby si zachovali svoju farbu vlasov. Neutralizuje “žltosť” a pomáha farbu udržať žiarivú, akoby ste si vlasy farbili len včera. Okrem šampónov existujú aj takéto masky a balzamy. Ak ich však používate pravidelne, môžu vám poškodiť vlasy a budete ich mať mastnejšie.

Zdroj

Foto: Brightside

Ivana Božiková
Zdravím, volám sa Ivana a študujem filológiu v Banskej Bystrici. Rada čítam, píšem, zisťujem a vymýšľam, cestujem, spoznávam, smejem sa a nepohrdnem ani dobrým jedlom. Teší ma!
Odoberať
Upozorniť na
Meno alebo prezývka
Nie je povinný
Pre správne fungovanie komentárov spracúvame cookies, prezývky a e-maily používateľov

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre