Odborníci tvrdia, že paradajky nie sú zeleninou, ale v skutočnosti sú ovocím. Tak či onak aj zelenina a ovocie vás niekedy dokáže prekvapiť. Či už svojou veľkosťou, tvarom alebo tým, že je akoby zložené z viacerých častí. A niekedy dokonca môžete naraziť aj na to, že si vypestujete štandardnú jahodu a namiesto toho získate obrovského giganta o veľkosti dlane, alebo že natrafíte na farebný strom. Pozrite si preto niekoľko nezvyčajných ovocí, zelenín, či drevín, ktoré vás ohúria.

Vnútro tejto paradajky vyzerá ako jahoda:

4 slnečnice v jednej škrupine:

Tak tomuto sa povie jahoda:

Strom v strome:

Táto austrálska rastlina má kvety v tvare kolibríkov:

Fialová mrkva s oranžovým vnútrom:

Najväčší list nájdený v Amazónskom pralese:

Strapec či strapce hrozna?

Strom, ktorý vyzerá akoby ho niekto pomaľoval:

Aj takéto huby nájdete v Austrálii:

Modré banány majú rovnakú konzistenciu ako zmrzlina a chuť podobnú vanilke:

Pineberries sú biele jahody, ktoré chutia ako ananás:

Nevídaný „mutant“:

Farebná kukurica:

 

 

 

Zdroj

Foto: Boredpanda

Avatar
Ahojte, volám sa Zuzana, keďže ešte študujem na vysokej škole, presnejšie na fakulte verejnej správy, tak mám aj dostatok voľného času. Ten venujem najmä vám - čitateľom a to tým, že sa vám snažím prinášať tie najzaujímavejšie a najaktuálnejšie informácie z celého sveta, ale aj z domova. Okrem písania mi môj voľný čas zaberá motorka, mám rada šport, šoférovanie a ako každá žena milujem nakupovanie.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.