Zem každým rokom naberá na váhe a než si budete myslieť čokoľvek, tak skutočný dôvod by vám zrejme nenapadol. Zem je totiž ťažšia kvôli nahromadenému mimozemskému prachu, ktorý na ňu dopadá počas jej ročnej dráhy okolo Slnka.

earth photo
Foto od PIRO4D

Zistil to tím vedcov z Francúzska, Spojeného kráľovstva a USA. Mimozemské častice prachu, známe aj ako mikrometeority, dopadajú na zemsky povrch pravidelne a nie je to nič nezvyčajné. Počas posledných dvoch desaťročí zozbierali vedci tieto častice z jám vytvorených na Antarktíde.

Vďaka týmto zberným miestam zistili, že za rok dopadne až 5 200 ton častíc, čo teda pridáva na váhe našej planéty. Spomínané jamy na Antarktíde sú veľmi dobré pre zber mikrometeoritov z dôvodu, že v nich nie je prítomná voda, ktorá by ich zničila a nie sú tam ani ľudia či zvieratá.

 

 

Zdroj

Avatar
Ahojte, volám sa Zuzana, keďže ešte študujem na vysokej škole, presnejšie na fakulte verejnej správy, tak mám aj dostatok voľného času. Ten venujem najmä vám - čitateľom a to tým, že sa vám snažím prinášať tie najzaujímavejšie a najaktuálnejšie informácie z celého sveta, ale aj z domova. Okrem písania mi môj voľný čas zaberá motorka, mám rada šport, šoférovanie a ako každá žena milujem nakupovanie.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.