Marion Chaygneaud nás núti veriť v to, že na svete stále žije množstvo skvelých ľudí. Je to neuveriteľné odhodlaná a vytrvalá žena, ktorá dostala za svoju činnosť aj významné ocenenie. Dala dokopy tím ľudí, ktorí od roku 2016 vyčistili Mount Everest od drvivej väčšiny odpadkov. A nejde vôbec o malé číslo, pretože vyzbierali odtiaľ až 8,5 ton!

A aby ste si vedeli lepšie predstaviť ich tvrdú prácu, tak podarilo sa im odstrániť ohromných 3/4 všetkého odpadu, ktorý sa v okolí najvyššej hory sveta nachádzal. K tom, aby dokázali všetok odpad zniesť dole, im pomohli jaky, ktorých zabezpečili miestne úrady. 39-ročná žena má však ďalšie smelé plány. Potom, čo dokončia čistenie Everestu, chce presunúť svoju činnosť do celých Himalájov. Vzťah tejto ženy k prírode sa začal už v dobe, kedy bola dieťaťom. Veľa času trávila v lese, kde sa učila názvy stromov, rastlín a zvierat.

Marion pracuje v Tibete a Indii ako horská sprievodkyňa už 17 rokov. Znečistené Himaláje sú obrovským problémom, keďže to ovplyvňuje kvalitu pitnej vody, čo si dobre uvedomuje aj táto cieľavedomá žena. Vodu, ktorá preteká týmto pohorím totiž užíva až 2 miliárd ľudí žijúcich v čínskych a indických údoliach. Čistenie hory teda nemá len ekologický rozmer, ale je to aj o zabezpečení čo najlepšej kvality života ľudí.

Zdroj

Foto: Boredpanda

Avatar
Ahojte, volám sa Zuzana, keďže ešte študujem na vysokej škole, presnejšie na fakulte verejnej správy, tak mám aj dostatok voľného času. Ten venujem najmä vám - čitateľom a to tým, že sa vám snažím prinášať tie najzaujímavejšie a najaktuálnejšie informácie z celého sveta, ale aj z domova. Okrem písania mi môj voľný čas zaberá motorka, mám rada šport, šoférovanie a ako každá žena milujem nakupovanie.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.