Žena menom Holly Warlandová spolu so svojim partnerom dokumentujú svoj každodenný život a fotografie zdieľajú na Instagrame. No nie je to len taký hocijaký príbeh dvoch mladých ľudí. Tento mladý pár pochádza z Austrálie. Holly má 27 rokov a je ťažko chorá. Tieto fotografie zdieľajú bez akýchkoľvek úprav a ukazujú svetu realitu taká, aká v skutočnosti je.

Holly trpí svalovou dystrofiou. Postupne jej odchádzajú všetky svaly a z tejto choroby sa už nikdy nevylieči. Je odkázaná na starostlivosť druhých a častejší pobyt v nemocnici, ako doma.

„Túto chorobu mi diagnostikovali v 11 rokoch, no viedla som vcelku bežný život s veľkou podporou rodiny a priateľov. Urobila som si bakalársky titul z psychológie. Plánovala som, že si dokončím aj doktorský stupeň štúdia. Bola som však v polke doktorandského štúdia, keď som si všimla, že moja fyzická sila sa veľmi rýchlo vytráca.“

V roku 2016 sa musela vzdať svojho štúdia a rovnako aj svojej vysnenej práci na univerzite, keďže už vtedy pracovala ako učiteľka. Každý deň sa začala prebúdzať na nevoľnosti, rýchly pulz, bolesti svalov či nekontrolovateľné trasenie. A jej život nabral odvtedy úplne iný smer. Dá sa povedať, že sa jej zrútil, ako domček z karát.

Vtedy sa rozhodli, že ich život budú dokumentovať. Či už ide o tie šťastnejšie momenty, ale najmä o tie, ktoré sú pre oboch veľmi ťažké.

„S mojím partnerom Lukeom, ktorý je aj mojim ošetrovateľom a fotografom, sme sa rozhodli urobiť niekoľko fotografií môjho nahého tela a zdieľať ich na internete. Odozva, ktorú som dostala, bola veľmi povzbudzujúca. A preto sme sa rozhodli, že v tom budeme pokračovať.“

Časť z ich života vyjadrená na fotografiách:

Photo by boredpanda

Toto je priateľ Luke:

Photo by boredpanda

Bola v polovici PhD. štúdia, keď sa jej stav výrazne zhoršil. Štúdium napokon nemohla dokončiť:

Photo by boredpanda

„Nie som pokorná, pretože všetky úspechy som dosiahla aj napriek tým mnohým prekážkam, ktoré som musela v živote prekonať“:

Photo by boredpanda

Táto fotografia bola urobená len pár mesiacov predtým, ako išlo všetko „dole vodou“:

Photo by boredpanda

Už sú to 4 roky, odkedy chodí Holly pravidelne do nemocnice:

Photo by boredpanda

Život v posteli nie je snom, ktorý sa stal skutočnosťou:

Photo by boredpanda

„Sprchy sú únavné, no nikto nevidí vaše slzy“:

Photo by boredpanda

„Dnes gratulujem sebe samej, že som prežila tento deň. A ďakujem aj svojmu Lukeovi, pretože je so mnou každú sekundu“:

Photo by boredpanda

U doktora – druhý domov:

Photo by boredpanda

„Musím sa zmieriť s tým, že sa môj zdravotný stav nikdy nezlepší. Musím to skrátka nejako prijať“:

Photo by boredpanda

Nie vždy je až tak zle:

Photo by boredpanda

„Luke ma povzbudzuje vždy a všade, za každých okolností“:

Photo by boredpanda

Stále sa tam niekde skrýva malá duša bojovníka:

Photo by boredpanda

Zdroj

Avatar
Ahojte, volám sa Zuzana, keďže ešte študujem na vysokej škole, presnejšie na fakulte verejnej správy, tak mám aj dostatok voľného času. Ten venujem najmä vám - čitateľom a to tým, že sa vám snažím prinášať tie najzaujímavejšie a najaktuálnejšie informácie z celého sveta, ale aj z domova. Okrem písania mi môj voľný čas zaberá motorka, mám rada šport, šoférovanie a ako každá žena milujem nakupovanie.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.