Určite viete, že spánok je dôležitý najmä pre zdravie a má veľký význam v živote každého jedného človeka. Existujú však mnohí ľudia, ktorí s nim majú problémy, avšak takýto závažný stav, akým trpela mladá žena, sa nevidí často. Ruby pre svoj agonický stav nedokázala spať viac ako polhodinu denne.

Dnes je už vyliečená vďaka batérii, ktorú má vo svojom zápästí. Žena pochádza z Leicestershire a už od 8 rokov ju trápili zdravotné problémy, ktoré sa časom len zhoršovali. Bolo to spôsobené bolestivým syndrómom, ktorý je veľmi ojedinelý. Spočiatku mala bolesti v ľavej nohe, no postupne sa bolesť rozšírila do zvyšku tela a spôsobovalo to aj to, že nedokázala spať dlhšie ako 30 minút denne.

Skúsila viac ako 100 procedúr, niekoľko silných liekov i injekcií. Situácia sa zlepšila až potom, čo podstúpila operáciu, ktorá ju stála 40 000 eur. Lekári jej vložili pod kožu batériu podobnú kardiostimulátoru, ktorá je pripojená k elektródam v chrbtici. 22-ročná žena teraz funguje tak, že ak je zle, tak iba stlačí tlačidlo na ovládači, ktoré vysiela elektrické impulzy a tie blokujú signály bolesti smerujúce do mozgu.

Ruby je za šancu na nový život vďačná. „Mám 22 rokov, no nemohla som nikde chodiť so svojimi kamarátmi a v podstate ich ani vidieť. Musela som opustiť prácu, ktorú som pre bolesti nezvládala. Bolo to pre mňa veľmi ťažké. Každý deň po celý minulý rok som mala kŕče, ktoré trvali hodiny. Nedokázala som spať viac ako polhodinu denne,“ povedala Ruby.

Dnes je už všetko inak. Mladá dáma dokončuje ekonomickú univerzitu, venuje sa jóge a bolesti sa zmenšili o 80%. „Znovu dokážem chodiť a tiež sedieť celé hodiny,“ dodala Ruby. Ide o záhadnú diagnózu, s ktorou si lekári nevedeli dať rady. Navyše operácia jej bola spočiatku odmietnutá, až svojou vytrvalosťou sa jej podarilo vyzbierať dostatok finančných prostriedkov, aby ju operovali.

Zdroj

Avatar
Ahojte, volám sa Zuzana, keďže ešte študujem na vysokej škole, presnejšie na fakulte verejnej správy, tak mám aj dostatok voľného času. Ten venujem najmä vám - čitateľom a to tým, že sa vám snažím prinášať tie najzaujímavejšie a najaktuálnejšie informácie z celého sveta, ale aj z domova. Okrem písania mi môj voľný čas zaberá motorka, mám rada šport, šoférovanie a ako každá žena milujem nakupovanie.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.