Snáď každý človek pozná obrázok dievčaťa, ktoré stojí pred horiacim domom so zvláštnym úškrnom. Už je tomu pár rokov, čo táto fotografia putuje po internete, no teraz sa stalo niečo nečakané.

Vtedy mala Zoe Ruth iba 4 roky a z jej fotografie sa stalo jedno z najznámejších meme obrázkov na svete. Dnes má Zoe už 21 rokov a dostala ponuku aká sa neodmieta. Naskytla sa jej príležitosť predať svoju originálnu fotografiu za obrovskú sumu peňazí, ktorá predstavuje šesťciferné číslo.

Zoe sa teda rozhodla, že fotografiu zverejní na aukčnej stránke, kde by ju mohla predať za kryptomenu. Aukcia trvala 24 hodín a po sérii ponúk sa pôvodný obrázok predal za viac ako 350 000€! Kupujúci získal originálnu snímku vytvorenú v roku 2005 a zrejme si ju cení viac ako by ktokoľvek čakal.

Fotografia vznikla tak, že Zoein otec a amatérsky fotograf v jednom chcel skúsiť svoj nový fotoaparát. Chlapík je známy tým, že pravidelne pridával svoje fotografie na stránkach ako Flickr a zúčastňoval sa aj fotografických súťaží. Práve s touto snímkou vyhral jednu súťaž a následne bola pridaná na web. Rodina nevie kedy došlo k prvému zdieľaniu, no potom to už išlo ako lavína.

 

Zdroj

Avatar
Ahojte, volám sa Zuzana, keďže ešte študujem na vysokej škole, presnejšie na fakulte verejnej správy, tak mám aj dostatok voľného času. Ten venujem najmä vám - čitateľom a to tým, že sa vám snažím prinášať tie najzaujímavejšie a najaktuálnejšie informácie z celého sveta, ale aj z domova. Okrem písania mi môj voľný čas zaberá motorka, mám rada šport, šoférovanie a ako každá žena milujem nakupovanie.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.