Mona a Des Manahan z Írska sú manželmi už 56 rokov, no ich láska a romantika, ktorá panuje medzi nimi, je stále veľmi živá a rovnaká ako na začiatku. Tento pár nedávno zaplnil titulky novín kvôli obrovskej oddanosti Desa, ktorú prejavuje svojej manželke. Zrak Mony sa začal zhoršovať kvôli jej veku, takže sa už sama nevedela maľovať. Musela navštíviť kozmetičku Rosie O’Driscoll v obchodnom dome, aby jej mladá dáma urobila make-up na párty. Hoci je Rosie profesionálkou na slovo vzatou, Des si nemohol pomôcť a doberala si ju.

 

„Začal som si ju doberať a povedal som: Pozri, urobila si to zle. V skutočnosti som iba žartoval. No potom mi podala kefy na tvár a povedala: Dobre, urobte to vy. A odvtedy som sa tomu začal venovať.“ Aj sama Rosie zostala prekvapená, ako to 83-ročnému starčekovi išlo.

V skutočnosti sa táto práca Desovi zapáčila tak, že sa rozhodol robiť make-up svojej žene. Začal dokonca navštevovať aj kurzy práve pri Rosie v obchodnom dome. „Po týchto kurzoch získal potrebné zručnosti a užíval si každú jednu minútu strávenú na týchto hodinách,“ povedala Rosie O’Driscoll.

Tento krásny príbeh sa rýchlo rozšíril a spracovali ho mnohé spravodajské média. Hneď si dokonca získal pozornosť Maria Dedivanoviča, ktorého klientmi sú osobnosti ako Christina Aguilera, Jennifer Lopez či Kim Kardashian. Príbeh týchto seniorov sa umelca dotkol tak, že ich pozval na jednu z jeho majstrovských kurzov v Londýne.

„Zavolal som svojmu manažérovi a povedal, že chcem pozvať Des, Monu a Rosie na túto udalosť, museli sme to urobiť,“ napísal Dedivanovič. „Moje srdce sa naplnilo vo chvíli, keď som ich uvidel pred sebou.“

Manželom sa dostalo množstvo pozornosti a vyjadrili sa, že sa najradšej starajú sami o seba v týchto svojich zlatých rokoch. „Snažíme sa vyzerať ako tridsiatnici, štyridsiatnici alebo päťdesiatnici,“ povedal Des. „Milujeme sa navzájom tak, ako predtým, aj napriek tomu, že máme 83 a 82 rokov.“

Pozrite si aj krátke video z maľovania:

Zdroj

Avatar
Ahojte, volám sa Zuzana, keďže ešte študujem na vysokej škole, presnejšie na fakulte verejnej správy, tak mám aj dostatok voľného času. Ten venujem najmä vám - čitateľom a to tým, že sa vám snažím prinášať tie najzaujímavejšie a najaktuálnejšie informácie z celého sveta, ale aj z domova. Okrem písania mi môj voľný čas zaberá motorka, mám rada šport, šoférovanie a ako každá žena milujem nakupovanie.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.