Mladá žena z Idahu trpí mimoriadne zriedkavou alergiou – je alergická na vodu. Nemôže sa sprchovať každý deň, pretože jej voda spôsobuje extrémnu bolesť a nepríjemné začervenanie pokožky hneď potom, ako sa dotkne pokožky.

23-ročná Rachael Fetter z Rathdrumu trpí tzv. vodnou žihľavkou. Táto nezvyčajná alergia jej bola diagnostikovaná v júli 2019, keď sa na jej pokožke začali objavovať bolestivé červené škvrny kedykoľvek si čo i len umyla ruky, osprchovala sa alebo ak na ňu napršalo. Rachael sa dokonca objavia vyrážky hneď po tom, akonáhle vypije viac ako deci vody alebo ak sa viac spotí. Táto nezvyčajná choroba postihuje iba 50 ľudí na svete a musí sa kvôli tomu sprchovať maximálne 2krát týždenne, pretože voda jej spôsobuje bolesť, ktorej sa niekedy nedokáže zbaviť viacero dní.

„Na vodu som začala zle reagovať v dobe, keď som mala 18 rokov. Spomínam si, že keď som sa osprchovala a vyschla, tak som si všimla vyrážku. Myslela som si, že to bolo len mydlom, a tak som vyskúšala inú značku. Nebolo to tým,“ hovorí o nepríjemných problémoch Rachael. Bolesť sa časom zhoršovala a vždy po styku s vodou končila žena v slzách. Bola tak nútená navštíviť odborníkov. Miestni lekári vykonali kožné biopsie a verili, že to nebude nič vážne. Po ďalšom testovaní na klinike Mayo sa však potvrdilo, že Rachael trpí alergiou na vodu.

Čím dlhšie sa voda dotýka pokožky tejto ženy, tým horšie sú výsledné popáleniny. Hoci sú viditeľné „iba“ niekoľko hodín, pocit pálenia môže trvať aj niekoľko dní. To samozrejme ovplyvňuje jej kariéru na veterine, keďže si daná práca vyžaduje časté umývanie rúk. Pred každou sprchou je tak nútená vziať si tabletky proti bolesti. Väčšinou sa sprchuje v studenej vode, pretože teplá jej stav ešte viac zhoršuje. O svojom trápení sa rozhodla podeliť s ostatnými aj preto, aby sa tí, ktorí trpia rovnakou alergiou necítili takí osamelí a možno ich vo svojom trápení trochu povzbudila.

 

 

Zdroj

Foto: Facebook

Avatar
Ahojte, volám sa Zuzana, keďže ešte študujem na vysokej škole, presnejšie na fakulte verejnej správy, tak mám aj dostatok voľného času. Ten venujem najmä vám - čitateľom a to tým, že sa vám snažím prinášať tie najzaujímavejšie a najaktuálnejšie informácie z celého sveta, ale aj z domova. Okrem písania mi môj voľný čas zaberá motorka, mám rada šport, šoférovanie a ako každá žena milujem nakupovanie.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.