Ak ste zažili situáciu, počas ktorej ste sa museli rozhodnúť či zranenému zvieraťu pomôžete, alebo nie, tak sa budete vedieť vcítiť do takejto situácie. Svoje o tom vie aj Simone Serfontein z Južnej Afriky, ktorá neváhala ani sekundu. V októbri roku 2016 našla mláďa veveričky, ktoré vypadlo z hniezda. „Keď sme ju našli, bola veľmi malá a bez srsti vyzerala celkom smiešne. V tom čase mala iba okolo 5-6 dní,“ povedala Simone.

Foto od boredpanda
Foto od boredpanda

Keďže matka sa po ňu nevracala, Simone vedela, že sama vo voľnej prírode neprežije. Preto sa rozhodla, že sa o ňu postará a dala jej meno Dingetjie. „Spočiatku to bolo veľmi ťažké. Počas prvých niekoľkých týždňov som ju kŕmila každú hodinu, dokonca som si budík nastavovala aj na noc,“ vysvetlila. Jedného dňa ju k sebe zobrala spať a odvtedy spí spolu so svojou majiteľkou v jednej posteli veľmi často.

Foto od boredpanda

Simone vedela, že ju nakoniec bude musieť prepustiť do voľnej prírody. Avšak, keď prišiel tento deň, Dingetjie sa rozhodla, že svoju majiteľku neopustí. Svoj čas síce veverička trávila vonku, no takmer vždy sa večer vrátila domov. A ak sa nevrátila večer, tak prišla ráno. Odrazu žena zistila, že Dingetjie rastie v bruchu mláďa. Prvé tehotenstvo však bolo zložité. „Nebola pripravená na pôrod. Pri rodení zaspala. Museli sme ju budiť a pomôcť jej s pôrodom. Tento proces trval asi hodinu, no prvé mláďatko nanešťastie zomrelo.“

Foto od boredpanda
Foto od boredpanda
Foto od boredpanda

S druhým tehotenstvom to už bolo oveľa lepšie. Tinkie porodila v hniezde, ktoré si urobila v šatníku. Bohužiaľ, aj toto mláďatko o niekoľko mesiacov neskôr zomrelo. Minulý rok v septembri sa narodila ďalšie – Mistie. Toto mláďatko je už ale zdravé a pomaly, ale isto rastie.

Foto od boredpanda
Foto od boredpanda

Zdroj

Avatar
Ahojte, volám sa Zuzana, keďže ešte študujem na vysokej škole, presnejšie na fakulte verejnej správy, tak mám aj dostatok voľného času. Ten venujem najmä vám - čitateľom a to tým, že sa vám snažím prinášať tie najzaujímavejšie a najaktuálnejšie informácie z celého sveta, ale aj z domova. Okrem písania mi môj voľný čas zaberá motorka, mám rada šport, šoférovanie a ako každá žena milujem nakupovanie.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.